Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Kombinovaný kočárek - kompromisní řešení: nižší cenová hladina, nastavitelná rukojeť, vesnice, no i hezký a praktický na asfalt, nákupy

Zodpovězené
16. lis 2020

Dobrý den,

ráda bych Vás požádala o radu ohledně výběru kočárku, protože jakožto neplánovaná prvorodička (konec března 2021) se v tom nepřeberném výběru trochu ztrácím.

Z toho, co jsem byla schopna pochopit, by se podle mě mělo jednat o kombinovaný kočárek, pravděpodobně 2v1 (autosedačku jako takovou budeme řešit zvlášť).

Ráda bych, aby měl určitě otočné sedadlo. Jsme z vesnice, takže kočárek by měl zvládnout i trochu terén (lesní a polní cesty), ale pokud možno, zároveň, aby fungoval dobře i na asfaltu při nákupech apod.

Co se týče převozů, tak kufr u auta nemáme úplně malý (samozřejmě, že čím skladnější kočárek, tím lépe), ale kočárek by se měl pokud možno dobře skládat (nejsem zrovna technický typ) a nemusí být extra těžký, ale ani extra lehký (postavou nejsem malá). V neposlední řadě by měla s kočárkem zvládnout jezdit i moje 12letá nevlastní dcera, takže asi,, aby měl minimálně nastavitelnou rukojeť.

Cenově kočárek v nízké až střední cenové relaci.

Prosím tedy o radu ohledně takového kompromisu v kočárku, zároveň ale prosím třeba i typ na nějaký více či méně splňující.

Předem velice děkuji za odpověď!
S přáním krásného dne
Daniela H.

Ahoj!

Z takových cenově dostupnějších bych asi začala modelem Joie Versatrax - je to takový fajn poměr ceny a výkonu. Dále uvedu ABC Design Salsa, na kterém oceníš prostorné nástavby a veliký koš - ale je trochu dražší, než první uvedený.

Doporučím taky těžší, ale nižší (dobré pro nevlastní dceru) a hodně schopný a šikovný 2v1 model Diono Quantum. Je supr, že korba se dá předělat na sporťák, a když tak později dokoupíš něco lehčího neotočného pro starší děťátko. Kinderrkraft XMoov by pak byl alternativou tohohle přístupu v ještě levnějším, ale samozřejme počítej s tím, že i kvalita bude nižší (tento ale zase pěkne houpe).

Z městštějších, ale takových i hezkých, i pevnějších zmíním ještě Zopa Move či Moon ReSea S. Počítej ale s méně odpružením.

Je fajn se taky podívat na outlet kiido.cz, jsou tam někdy opravdu levné modely, které právě do těch nižších cenových hladin můžou udělat hodně rozdíl (v kvalitě). Zejména na terén bych doporučila zvážit outletový Concord Wanderer - https://www.kiido.cz/B-40728-WC5-00126253/, https://www.kiido.cz/B-40728-WC7-00157206/, https://www.kiido.cz/B-40728-WC7-00124082/ A můj poslední návrh je i něco kvalitnějšího bazarového, jestli by sis troufala - kupř. značky Emmaljunga (linie NXT).


Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka

Více o mně na Youtube: kočárkuju / zpívám (koukni i Spotify), nebo Instagramu.