Který sportovní kočárek má síťovanou zádovou opěrku?

Zodpovězené
30. zář 2023

Ahoj,

chtěla bych se poradit při výběru kočárku. Doma máme Thule Urban Glide 2 také s hlubokou korbou a Babyzen Yoyo 2.

Thule je výborný kočárek, sedí nám, ale dcerka má při věku 3,5 měsíce délku 65 cm a korba jí bude za chvilku malá. Sportovní část nevyužijeme dokud nebude sedět, jelikož nejde úplně do lehu. A chybí mi, že na ni nebudu vidět, jelikož se nedá otočit do protisměru.

U Babyzen Yoyo 2 mám stejný problém. Tam aktuálně využívám na vajíčko, které můžu polohovat do lehu.

Hledám proto sportovní kočárek, který se bude dát otočit i do protisměru, polohovat do naprostého lehu, bude dobře pružit na rozbitých chodnících a nebude za chvíli rozhrkaný, tedy s pevnou konstrukcí. Korýtkový nechci. Dceři se moc nelíbí ani ve vajíčku, proto si myslím, že by to nemělo úspěch. Vzhledem k tomu, že doma máme už dva poměrně dražší kusy, chci vybrat něco z bazaru za nižší cenu.

Původně jsem zvažovala Cybex Mios nebo Cybex Melio, protože se mi líbí odvětrávání zádové opěrky. Odrazuje mě, že skoro každý má popraskané madlo (lze vyměnit, ale při ceně kočárku bych čekala vyšší kvalitu). Obávám se, že Mios bude podobně jako Melio působit nestabilně. Melio bylo rozhrkáno už na prodejně, madlo se dost hýbalo.

Zaujal mě kočárek Zopa Quest. Líbí se mi síťovaná zádová opěrka, ale neznám tuto značku a nevím co můžu očekávat.

Je ještě jiný kočárek se síťovanou zádovou opěrkou?

Mimo to mě zaujaly kočárky Kinderkraft All Road bird pattern kvůli krásnému vzhledu a poměrně dobrým recenzím. Také zvažuji Cybex Balios S, který má dobré recenze a pěkný vzhled. Případně Cybex Talos S. Do výběru mi ještě přišel BabyStyle Oyster 2. V rukou jsem měla jen Balios.

Který by byl pro nás ideál?

Děkuji

Ahoj,

předpokládám, že jsi středně vysoké postavy (od 155 do 170 cm), protože většina kočárků patří do této výškové kategorie.

Kinderkraft All Road, Babystyle Oyster 2, Cybex Melio a ani Cybex Mios bych nedoporučovala. Budeš je moct používat krátce. Většina z nich má nízkou nosnost sedadel (15 – 17 kg) a prostorově menší sedadla. Kromě toho je většina z nich zase menšími pěnovými koly a tvrdším odpružením stavěna spíše do města.

Cybex Talos S Lux 2020 bych nekupovala. Je to kočárek, který je těžší, protože je stavěný do terénnějšího – nerovnějšího prostředí. Je super kompromisem pro rodiče, kteří potřebují kočárek do města a na časté výlety do přírody. Ale ty už takový kočárek máš, takže kupovat skoro 15 kg vážící Talos nedoporučuji.

Původní model Cybex Balios S mám sama odzkoušený, napsala jsem o něm i recenzi. Je to opravdu prostorný a velmi příjemný městský kočárek. Ale dej si POZOR při koupi z bazaru na kvalitu kol, odpružení, také na skládání a vůli rukojeti.

Recenze kočárku Cybex Balios S

Na co si dát pozor před koupí kočárku z bazaru? - i na toto téma jsme natočili video, které Ti sem připínám.

Zůstala nám Zopa Quest, která má menší výšku zádové opěrky 47 cm. V poslední době maminky dost řeší rozhrkanou konstrukci a vrzající kola. Většinou je to však způsobeno tím, že kočárky koupili z bazaru. Tak si dej na to pozor.

Podobným modelem, ale s vyšší kvalitou kol a konstrukce, je Nuna Triv Next. Také má zádovou opěrku tvořenou pevnou síťkou. Více o něm a dalších podobných modelech se dočteš v této mé odpovědi, kterou Ti sem připínám:

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka