Sporťák Oyster 3, Cybex Balios S, Jané Muum nebo jiný?

Zodpovězené
18. čer 2019

Ahoj,

chtěla bych poprosit o radu s výběrem sporťáku. Vybírám mezi Oyster 3, Balios S, Jané Muum, Joie Chrome DLX a Nuna Mixx.

Jedná se mi hlavně o pohodlí pro dítě, tzn. lepší odpružení než většina klasických městských sportovních kočárků a aby měl otočnou sedačku. Váha by byla taky fajn max do 13 kg, protože musím kočárek vynést od výtahu do bytu a nyní se docela trápím se 16 kg hlubokým kočárkem, takže uvítám cokoliv lehčího. Vím, že odpružení jde na úkor váhy, proto se snažím vybírat nějaký zlatý střed, aby kočárek zvládl i trochu horší terén než jen městské chodníky.

Zajímalo by mě, zda tyto typy kočárků nemají potíže s těžištěm když se otočí sedačka proti směru jízdy. Chtěla bych kočárek koupit starší, protože na nový zřejmě nebudeme mít, takže můj dotaz zní, který z těchto kočárků vydrží 2 děti a nebude rozviklaný a rozvrzaný?

Pokud víš ještě o nějaké variantě, budu ráda za doporučení.

Ahoj!

Pojďme na to vylučovací metodou. Joie Chrome DLX nedoporučuji, protože je to méně odolný, městský model méně bytelného provedení, takže na dvě děti a dlouhou výdrž těžko.

Joie Chrome DLX

Oyster 3 bych vyloučila, protože bazarový v rozumné ceně myslím nebude. Je to stále ještě novinka. Ale jinak by to i šlo...

Babystyle Oyster 3

Nuna Mixx je dobrý a kvalitnější model, ale je to městské "chrastítko", ve smyslu ne zcela tichý a hladce jezdící na nerovnostech. Do terénu akorát bych ho moc nezvažovala.

Nuna Mixx

Stejně jako i Cybex Balios S.

Cybex Balios S

Co se Jané Muum V2 týká, je to fajn, i když převážně městský kočárek. Nečekej extrémně odpružení. Jinak fajn model, lepší však jednoznačně v druhé, novější verzi

Jané Muum V2

nekupuj ty staré Jané Muum V1 s ultrakrátkou stříškou.

Jané Muum V1

Od Jané spíše něco větší, Crosswalk například - je to ale zase těžký kočár...

Jané Crosswalk

Navrhla bych možná dříve Concord Wanderer / Camino, Baby Jogger City Versa GT...

Concord Wanderer

Concord Camino

Baby Jogger City Versa GT

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.