Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Sportovní kočárek do terénu. Který pro nízkou maminku a vysokého tatínka a do alespoň 2,5 let?

Zodpovězené
Dětský bazárekKočárkySportovní kočárkyVýběr kočárku
9. led 2020

Dobrý den,

prosím o pomoc s výběrem. Chci kočárek, který půjde sklopit do úplného lehu, bude vhodný do terénu (les, polní cesty, vesnice), bude vhodný pro mou výšku (158 cm), ale zároveň i pro muže (192 cm) a vydrží alespoň do 2,5 let věku dítěte.
Mám ve výběru Valco Snap 4, Joie Litetrax nebo Mytrax (nevím moc rozdíl) a Britax B-Motion 4 Plus. Jak je to s nafukovacími koly, jsou do terénu nejlepší? 🙂 Ještě mě zaujal kočárek Lionele Annet Concrete.
Nebráním se i bazarovému, cenově by byl ideál tak do 4-5 tisíc (vím, že ve výběru mám dražší, právě spoléham na ten bazar).

Děkuji za rady.

Ahoj!

Začala bych tím terénem, ​​který píšeš - a Valco Snap bych proto rovnou vyloučila. Není to terénní kočárek ani s nafukovacími Sport koly - má velmi ztenčenou konstrukci a na nějaký pravidelný terén bych ho určitě nedoporučila.

Joie Litetrax má umělé - pěnové kolečka, takže také to na terén moc nebude. Taky rukojeť se nenastavuje, a to bude tvůj muž trpět. Naopak Joie Mytrax, jeho vyšší verze, už má pneumatiky vyplněné pěnou, takže bezdefektové, to už je určitě vhodnější kandidát - ale nějaký tank do lesa také nečekej. Z těchto tří je to však jednoznačný vítěz.

Kvůli kolům by Lionelem Annet TOUR byl jedním z dobrých voleb jistě také, i když je to levnější, a proto jednodušší model sportovního kočárku. Pokud je rozpočet omezený (což tedy je) a rozhlížela by ses po novém, myslím ale, že je to volba hodně dobrá. Z bazarových já na takové použití doporučím tříkolku (optimálnější volba) Britax B-Motion 3 Plus nebo čtyřkolku Britax B-Motion 4 Plus.