Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Sportovní kočárek na celé kočárkové období s možností hluboké korby - Gesslein nebo Britax?

Zodpovězené
6. bře 2019

Ahoj Eli,

po průzkumu kočárkového trhu a všemožných diskuzí jsem došla k následujícímu:
Vyberu perfektní sportovní kočárek, ke kterému lze zakoupit i hluboká korba a s touto výbavou zvládnu s prckem celé kočárkové období (s pořízením golfek počítám). Vajíčko pravděpodobně dokoupím zvlášť, kočár tedy musí mít možnost adapterů na ty nejznámější zn. autosedaček. Je toto reálná představa?
Seshromáždila jsem své požadavky a ty jsou následujícící:

  • preferuji čtyřkolku
  • sedačka pro i proti směru
  • možnost sklopit do úplného lehu (kdyby šel i kolmý sed, bylo by to bezva)
  • stříška větší
  • nastavitelná rukojeť
  • kočárek vhodný i do terénu - štěrk, občasné díry, polňačka, sníh ve středních Čechách 🙂, výlet na hrad/zámek (přepravujeme se autem, tedy žádná mhd)
  • korba ideálně co největší (červencové mimčo)
  • modernější design
  • ne Polák
  • místo na skladování máme, i větší auto, ale samozřejmě čím lehčí a skladnější, tím lépe 🙂


Zatím mám jen dva favority - Gesslein Indy (zde se mi hodně líbí možnost výměny koleček do terénu) a Britax Go Big 2 (tady se bojím, aby si v terénu opravdu poradil, jak je deklarováno). Oba dva však naživo uvidím až příští týden.

Mohla bych poprosit o zhodnocení jak mých představ, požadavků, tak i dvou kočárků výše, případně bych byla neskutečně šťastná za další konkrétní tipy.
Moc děkuji,
Lucie

Ahoj!

Chválím tvůj přístup, který ti to v konečném důsledku to celé zpříjemní a také usnadní. Dobrý sportovní kočárek je určitě základ, a ostatní je k němu v podstatě "doplněk". 🙂 Obě tvé volby musím také pochválit - oba v podstatě splňují většinu tvých požadavků a zároveň jsou kvalitními kočárky.

Britax Go Big je výborný kočárek a já osobně mohu říci, že v terénu si poradil naprosto hravě. Ovládání je skvělé, jakož i prostorná sedačka, obrovský košík, mohutná stříška a řada dalších praktických detailů. Co by ti však mohlo nevyhovovat je trošku šikmější sezení (kvůli polohování pásem). Není vysloveně šikmé, ale není ani úplně kolmé. Kromě toho je třeba počítat s tím, že i když to při jízdě není zjevné, je to těžší a robustní kočárek, takže při cestách autem - nakládání, skladování - to pocítíš.

Pokud Gesslein Indy, tak bych ho z tvého hlediska pořídila ve verzi Comfort, která nabízí i kolmý sed, i rovný leh. Vše ostatní je myslím v této verzi pro tebe jako udělané, a co ne, se dá dokoupit (například terénní přední náprava)! Je také o více než kilo lehčí od Britaxu, a také je po složení kompaktnější. Myslím si, že vašim potřebám vyhoví snad i víc - a to já jsem velký fanoušek modelu Go Big. 😉

Oba modely mají vaničky prostorné dost, design moderní a funkční, a vydrží toho hodně, takže už je jen třeba je otestovat v obchodě (vždy tě některý může naživo jednoduše zaujmout více). Vybrat myslím špatně nevybereš.


Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka

Více o mně na Youtube: kočárkuju / zpívám (koukni i Spotify), nebo Instagramu.