Trojkombinace na běh v terénu už i pro novorozence. Existuje takový?

Zodpovězené
15. únor 2022

Dobrý den,

hledám kočárek, ideálně trojkombinaci, která by byla vhodná na běh do terénu. Ráda bych začala s během co nejdříve po porodu, proto sháním takový kočárek, do kterého můžu dát i novorozence. Jde mi především o funkčnost a kvalitu provedení.

Existuje takový?

Jestli ne, doporučíte mi alespoň dvojkombinaci nebo další varianty pro novorozence?

Předem děkuji za odpověď.

Ahoj,

osobně bych doporučila trojkolky, které mají přední kolo ideálně napevno a nesmí chybět ani ruční brzda. Co se týče běhu v terénu a v jiném drncavém povrchu, s tím bych počkala, až bude dítě dostatečně zpevněné (zvládne "pást koníčky", tj. kvalitní opora o lokty, symetrické napřímení šíje a v této poloze chvilku vydrží). Do té doby můžeš trénovat na zpevněných cestách 🙂.

Jako první kočárek mě napadá Thule Glide 2. Patří mezi nejlehčí sportovní kočárky - trojkolky na trhu. Má větší kola, a i když je přední kolo neotočné, manipulace s ním je snadná a celkový pocit z jízdy je díky němu příjemnější. Velmi dobře a snadno se skládá. Nechybí mu ani ruční otočná brzda, dlouhá prodlužovací stříška a polohování zad, bohužel u něj chybí polohování nožiček, ale dá se dokoupit. Kočárek se prodává i jako dvojkombinace s hlubokou korbou. S příslušnými adaptéry na něj můžeš připojit autosedačky značek Cybex, Maxi-Cosi, BeSafe, Kiddy, atd.

Dále to může být i varianta s otočným kolem, které lze zaaretovat - Thule Urban Glide 2. Oproti TG2 má výhodu, že je více variabilnější. Velmi dobře se s ním jezdí jak v terénu, tak i po městě a ve vnitřních prostorách. Kola má sice menší, ale také nafukovací a s odpružením. Potěší Tě uzavíratelným nákupním košíkem nebo větším výběrem barevných potahů. Hluboká korba je na oba kočárky stejná a k dispozici jen v černé barvě.

Další kočárek s pevným předním kolem je TFK Sport (v kočárkopedii se připravuje). Má velká, nafukovací 16" kola s odpružením. Přední kolo má napevno, ale lze k němu dokoupit otočné. Oproti Thule nabízí o něco málo větší rozměry, výškově nastavitelnou opěrku nohou a rukojeť potáhlou koženkou (Thule má jen pěnu). Skládá se také snadno a má celkem malé rozměry, vzhledem k jeho robustnosti. Nechybí ani nastavitelná rukojeť (až do výšky 127 cm), prodlužovací stříška s průhledovým okénkem a boční kapsy se zipem na uložení drobností.

Verze s otočným kolem a se stejnými parametry, může být TFK Mono, u něj si navíc můžeš vybrat buď, jestli chceš bezúdržbová gumová kola se vzduchovými komorami, nebo klasická nafukovací.

Na oba kočárky lze připojit klasickou hlubokou korbu nebo Mono Combi, kterou lze jednoduše předělat na sporťák, který je obousměrný. Menší dítě můžeš tak vozit čelem k sobě. Samozřejmostí je i možnost připojení autosedaček s příslušnými adaptéry.

Pokud budeš kočárek často skládat a řešíš nižší hmotnost, tak bych šla do Thule Glide 2 nebo Thule Urban Glide 2. Pokud chceš prostornější kočárek pro své dítě, nevadí Ti větší váha a tím pádem větší stabilita, tak dobrou volbou bude jak TFK Mono, tak i TFK Sport.

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, tak mi napiš. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie