Syn nechce mluvit. Jak ho "donutit"?

Zodpovězené
21. kvě 2020

Dobrý den,

syn bude mít v září 3 roky a nechce se mu mluvit. Základní slovíčka zvládá, ale radši to vysvětlí pomocí rukou, nohou...

Moje otázka zní: Jak ho "donutit" mluvit?

Děkuji

Dobrý den,

pro aktivní rozvoj řeči doporučuji využívat rytmických básniček doprovázených pohybem (kolo-kolo mlýnský) a používat otázky typu: Kdo tam je? Kočka. Jaká kočka? Hnědá. Co dělá kočka? Pije. Co pije kočka? Mlíčko? Atd.

Popřípadě si nakreslete obrázky, které budete se synem skládat a doprovázet slovy. Každý obrázek symbolizuje jedno slovo. Například na prvním obrázku bude kočka, na druhém obrázku je stejná kočka, která má již před sebou misku a pije. Na dalším obrázku je nakreslená miska, kde je zvýrazněné mléko uvnitř. Větu pak skládáme se synem dohromady - Kočka pije mlíčko. Můžete mít obrázků a vět více a se synem je skládat a hledat jaké obrázky k sobě patří.

Nezapomínejte také na dechová a artikulační cvičení, která jsou pro řeč nesmírně důležitá.

S pozdravem,
Dana Svozilová

Mgr. Dana Svozilová, DiS.
Web: www.logopedie-svozilova.cz
E-mail: dana@logopedie-svozilova.cz
Tel.: +420 728 433 982