Kojící podprsenka. Je lepší sportovní anebo klasická odepínací?

Zodpovězené
12. čer 2019

Dobrý den.

Mám měsíc do porodu a sháním si pro sebe kojící podprsenku. Nyní mám velikost 90C, prsa mi v těhotenství dost porostla, nalila se a myslím, že se ještě zvětší. Je to mé první dítě, a tak nemám vůbec zkušenost, kdy a jakou vybrat podprsenku.

Je z důvodu stále rostoucího poprsí lepší klasická odepínací kojící podprsenka anebo mám zvolit sportovní?

Za odpověď děkuji

Dobrý den.

Je to velice individuální. Záleží na velikosti prsou a vašich preferencích. Jednoduše, pořiďte si to, co je Vám osobně nejpohodlnější. Někdo preferuje kostice, jiný klasiku. Kojící podprsenku by měla umožňovat jednoduché kojení či výměnu vložek do podprsenky = tedy odklopení košíčku a jeho následné připnutí. Musí být savá, měkká, ale zároveň dobře padnout a držet.

Počítejte s tím, že prsa se několik týdnu po porodu mohou ještě výrazně zvětšit.

Navrhuji nyní koupit 2 podprsenky, které Vám padnou a další až po porodu dle aktuální velikosti.
Sportovní podprsenka pro kojení úplně vhodná není, bývá příliš pevná a prsa by stahovala, navíc neumožňuje odklopení košíčků.

Krásné kojení.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová