Mohu mít mlezivo, když nekojím a nejsem těhotná?

Zodpovězené
18. čer 2019

Dobrý den,

mám půlroční dvojčátka, která bohužel nekojím. Z prsou mi však vytéká něco jako mlezivo, barvou i konzistenci to je stejné. Je to nějaký "pozůstatek", nebo je to tím, že je tělo stále zblázněné?

Beru sice antikoncepci, ale nehormonální, takže vím, že to není 100%, ale jiné příznaky případného těhotenství nemám. U kluků mě neustále bolelo břicho, a to jsem ještě ani nevěděla, že jsem těhotná.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

hormony s námi dokáží neuvěřitelné věci. Mnohým kojícím maminkám začne samovolně vytékat mléko jen při vzpomínce na miminko, nebo při sledování např. reklamy na miminkovské zboží.

Máte doma malá dvojčátka, dvojnásobnou dávku lásky a mateřství, není divu, že i přesto, že nekojíte, Vaše prsa pracují. Netroufnu si odhadnout, co to je za tekutinu, ale odhaduji, že může být výsledkem činnosti mléčných žlaz a hormonů na ně působících.

Krásné mateřství.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová