Klasická otázka, jsem nebo nejsem těhotná?

petronelle
29. únor 2016

Ahoj, zdravím vás. Jsem tu nově, původně jsem puze četla zkušenosti ale dnes už mi to nedalo a musím se s někým podělit, vypovídat. Nikdy mě nenapadlo, že to budu tak řešit, když jsem původně chtěla pouze vynechat prášky. Bohužel mě to, co se děje najednou s mým tělem nenechává chladnou. O premenstruačním syndromu vím a vím, že když jsem brala antikoncepci 12 let, že změna nějaká bude....Ale tohle?!

Dnes je 29. 2., dobrala jsem prášky a současně dostala poslední MS 31. 1. takže je to 30 dní a MS nic. Ano, nějaké drobné zpoždění se dá čekat, ale bezpečně jsem (a to opravdu bezpečně, bolelo mě břicho jak čert) jsem poznala ovulaci mezi 13. a 16. 2. Sex v tom období proběhl.

A nyní, mám nateklá prsa, v pátek 26. 2 . jsem po sexu dost zašpinila (do růžova) ale břicho mě nijak extra nebolí, jen semtam jakoby "zatáhne". Včera mi nebylo dobře, cítila jsem se ospale a tak jsem si pro jistotu změřila teplotu. Drží se mi od včerejška 37,3 - 5

Normálně bych si myslela, že jsem těhotná ale test ukazuje jednu čárku a zbytek je sněhobílý.

Je to normální? Má některá z vás podobný premenstruační syndrom? Nebo snad mám ještě čekat a je možné, že se mi čárka ještě neukáže? (Ale zase je dost pozdě).
Anebo mi může být i něco horšího a mám si raději zajít k doktorce.
Ano, jsem z toho docela vyjevená, neznám to. S práškama to bylo pohodlné 🙂

petulibiii
29. únor 2016

Ja jsem taky antikoncepci brala 12let..a první měsíce po vysazení byli krute..hlavně před menstruaci jsem mela hrozne bolesti..po roce snažení pořád nic.. ;(((
Takže co popisuješ je bohužel normální ;(..

petronelle
autor
29. únor 2016

Děkuji za odpověď. Je to opravdu peklo... Mně teda hlavně zužuje ta nejistota. Kdy člověk pořádně neví na čem je.

Jestli to tak bude i další měsíce, tak to potěš koště.

Přeji ať se zadaří co nejdříve, ono to přeci někdy přijít musí, jen je nejhorší to "KDY"...

ty_na
29. únor 2016

Zašla bych na gynekologii. Budeš mít klid. Může to být nějaká cysta atp. Lepší než to řešit tady, každá jsme jiná a nejlépe to zhodnotí právě gynekolog 😉

petulibiii
29. únor 2016

Přesně tak..Každý měsíc mi bylo špatné od žaludku..bolesti v podbřišku..unavena ..kolikrát jsem si dělala už testy..zda nebude pozitivní..ale bohužel ... taky držím palce..Ať je lip a zadaří se;)

petronelle
autor
29. únor 2016

No, mě nejvíc leká ta teplota a špinění a pak nic... Dámy, po kolika dnech zpoždění byste šly k lékaři? Nechci tam trapně "naklusat" s něčím, co je třeba úplně normální...

mika251
29. únor 2016

@petronelle tú teplotu si merala ako, kedy a kde?
Pokiaľ ide o meranie bazálnej teploty z dôvodu detekcie tehotenstva, tak sa musí merať pravidelne každý deň, v stejnú dobu, ihneď po prebudení. Každá žena má teplotu v inom rozpätí, preto sa musí interpretovať celý graf, nie jednotlivé teploty.
Meranie ad hoc teploty v priebehu dňa o cykle ženy nepovie absolútne nič. Pokiaľ máš zvýšenú teplotu, si ospalá a je ti špatne, tak na teba možno niečo lezie.

Pokiaľ si brala tak dlho HAK, tak proste telu nejaký čas trvá, kým sa znovu "naštartuje", ovulácia možno prebehla, ale sliznica môže byť tak nízka, že prakticky nemá čo "krvácať"

Počkala by som dva týždne a zašla za gynekológom.

petronelle
autor
29. únor 2016

@mika251 Vždy měřím teplotu v ústech. Asi ano, vypadá to na nějakou virozu. Děkuji za odpověď.

nadla
29. únor 2016

Ahoj holky, můžu se zaptat, vysadila jsem antikoncepci, ale nečekala na menstruaci, zbývá mi ještě 13pililek do konce platíčka...Chci otěhotnět, lze to, ikdyž jsem přestala v půli platíčka ? tento týden bych měla mít ovulaci. Děkuji 🙂

bajana
29. únor 2016

@nadla však skús, možné je všetko

bajana
29. únor 2016

@petronelle ovulácia netrvá 3 dni, takže neviem, ako si ju mohla poznat podľa trojdňovej bolesti....takisto meranie teploty v ústach je úplne irelevantné, pokiaľ ju nemeriaš dlhodobo ráno predtým, neznamená vstaneš z postele...k lekárovi by som išla po 10dnoch meškania, ak by bol test negatívny...v prípade pozitívneho testu by som počkala do 7t po poslednej MS

nadla
29. únor 2016

@bajana budu zkoušet 🙂

bajana
29. únor 2016

Predtým než vstaneš...tam malo byť

radana1992
29. únor 2016

Ahojky. Ja vynechala antikoncepci a menstruace uz nedorazila. Brala jsem ji taky asi 12let. Nemela jsem teda po sexu spineni/vytok nicmene test jsem mela s duchem az 3.den po vynechani ms. Kazdy tvrdil ze to mam psychosomatickeho razu kdyz mam bolave bricho,hlavu a prsa me bolela. A ouha,tehu jsem opravdu byla. Muzes byt a nemusis byt tehu. Nicmene se rika, ze na nektere zeny vysazeni antikoncepce pusobi tak ze jsou tzv "pohnojene" a zapadnou ani nevim jak 😀

petronelle
autor
29. únor 2016

@bajana Nejsem doktor, takže jsem to, že někdy v tomto období proběhla ovulace, vyvodila ze toho, co jsem si vyčetla a co mi kdo pověděl. Teplotu jsem si neměřila cíleně kvuli těhotenství ale kvuli případné nemoci. Beru to tak, že se zatím ještě "snažit" nemusím, je poměrně brzo, takže na nic netlačím. Ale vědět, by bylo lepší. Kdybych měla 100% jistotu, že nejsem těhotná, tak lupnu ibuprofen a je mi fain 😉

anonym88
29. únor 2016

@nadla Já bych teda dobrala platicko. Budeš to mit ještě vic rozházene než normalne po vysazení 😊

mika251
29. únor 2016

@petronelle paralen muzes i keby si bola tehotna ☺

petronelle
autor
29. únor 2016

@mika251 vim

olivie14
29. únor 2016

No přála bych ti, aby ti to vyšlo, ale z vlastní zkušenosti, bohužel vím, že to co popisuješ mám před menstruací také, a dost často do poslední chvíle věřím, že to vyšlo,i přes negativní testy a ono ne. Někdy přání prodlouží cyklus i přidá příznaky. Psychika je mrcha, ačkoli ty máš první měsíc, tak bych řekla, že to je po tom vysazení, že se ti rovná hormonální hladina.Počkala bych ještě týden, a pak bych na tvém místě šla pro jistotu na gyndu.

nadla
29. únor 2016

@anonym88 já vím, mě to taky přijde logické, dobrat, dostat menstruaci a pak platíčko nenačít, jenže to nejde, 😀 jsem jak blazen nemyslim na nic jiného. Asi jsem jak blázen, ale nemyslim na nic jiného

mika251
29. únor 2016

@nadla
Ked si vysadila hak v pulce baleni, tak neviem kde beries istotu, ze ovulacia bude tento tyzden. Budes mat totalne rozhodeny cyklus. Uvidis, kedy sa dostavi MS a potom mozes zacat sledovat pripadnu ovulaciu.

andrejka3741
29. únor 2016

Na klasickou otázku klasická odpověd. Nespekuluj, nemudruj a dojdi si na gyndu 🙂

anonym88
29. únor 2016

@nadla Je to fakt jak píše Mika. Hodně holek vysadilo takhle v pulce a misto ovulace dostaly menstruaci. A pak třeba za 14 dni další..radši bych uz ty dva týdny vydržela 😊 Já to mela docela rozházene i bez toho ze bych to přestala brát aniž bych nedobrala platicko.

petronelle
autor
29. únor 2016

@andrejka3741 Diky za ta moudra 😉
@olivie14 Dekuji. No, nemuzu uplne rict ze bych uz chtela. Spis bych to chtela vedet. Cekam alespon na tu menstruaci. Mozna by mi jeste tak dva mesice vyhovivalo, kdyby to neklaplo protoze budu delat ridicak na moto 😀 ale uvidime. Nechavam to na prirode. Jen kdyby ta priroda byla pruhlednejsi 😀

1nelinka
29. únor 2016

Ahoj necetla jsem vsechny prispevky tak se omlouvam jestli se opakuji ale lunarni faze je az 16dnu tzn. jestli byla ovulace 16.2 tak ms muze dorazit az za 3dny.. Ja vysadila antinu po 15letech pred pul rokem a je to stale peklo na zemi ze 4tydeniho cyklu mam 6tydeni..:( a kazdy mesic po ovulaci se citim opravdu tehotne mam jasne priznaky bolest prsou , bricha, kafe nemuzu ani citit,ospala jak nikdy ale ms vzdycky dorazi..:( kdyz jsem vysazovala antikoncepci tak jsme se ani nechteli zacit snazit rikali jsme si ze kdyz otehotnime do 2let budeme radi tak nepatrim mezi velke snazilky ale telo me opravdu mate kazdy mesic..:(

petronelle
autor
29. únor 2016

@1nelinka Ano, presne. Ja jsem taky vpodstate nachystana na dva roky. Proto jsem radeji vysadila uz ted, kdy to jeste neni tak "akutni". Je mi 28, rikala jsem si, ze kdyz treba zjistim problem okolo 30, tak se to jeste da. A kdyz to prijde tak to prijde a budu rada. Akorat mam zatim takovy styl zivota, ze mam strach abych si (nebo tomu) v ranem tehotenstvi nejak neublizila.

petronelle
autor
29. únor 2016

Jinak me "priznaky" s odpolednem opadly a nic jsem nedostala takze uplne blazinec...

quentinek
29. únor 2016

Ahoj, ja brala ha 9 let. Po vysazeni jsem dostala ms normalne a pak cekala na tu pravou. V brichu me pichalo snad kazdej den, pry je to tim jak se vajecniky po takove dlouhe dobe probouzeji opet k cinnosti. MS prisla az za 52dni a hned nasledujici mesic jsem otehotnela. Muzu doporucit pit kontryhel, verim, ze jsem to diky nemu dostala driv. Jinak vyvolavacku na ms nic neresi, po tom se zas spusti jen pseudomenstruace jako po vysazeni ha. Na nastartovani jsem jeste brala kapky z jerabu ptaciho a fakt verim tomu, ze mi to pomohlo navratit se do normalu. Preju hodne stesti, at se brzy dockas 😉

petronelle
autor
29. únor 2016

@quentinek Take mam kapky z pupenu (malinik, jerab atd.) Zacala jsem je brat okamzite po vysazeni, takze nevim zda nejak pomahaji. Sestre ale dost pomohly a zmenu zaznamenala. Mam je na jeji doporuceni.

gepe
29. únor 2016

@petronelle ahoj, kdysi po vysazeni HA (letos uz 11 let 🙂 ) se mi cyklus srovnaval pul roku, posledni ms byla po 36ti dnech, od te doby dodnes v podstate jak hodinky. Ale je fakt, ze jsem tenkrat neresila otehotneni, neplanovala jsem to, takze pak jine druhy ochrany nehormonalniho charakteru. A to jsem ji nebrala v kuse, ale kazdy rok vzdy mesic/dva cilene vynechala.

1nelinka
29. únor 2016

@petronelle ty kapky uzivam taky + kontryhelovy caj + femibion ale necitim ze by mi neco z toho nejak pomahalo cyklus 6tydnu my nejak super neprijde ale zas buh vi jak bych na tom byla bez techto bylinek ..🙂) me bylo 30v lete ale kdyz se zadari do tech 2let tak to bude fajn..🙂))) mame 10let starou boxerku tak to je zatim nase miminko

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru