Můžu kojit, když mám v mléce zlatého stafylokoka?

Zodpovězené
26. říj 2023

Dobrý den,

mám 7měsíčního synka, který je kojený. Z kultivace mateřského mléka mi vyšlo, že mám v mléce zlatého stafylokoka. Gynekolog mi předepsal Amoksiklav 625 mg a mastičku Framykoin.

Můžu kojit?

Pomůže mi kapucínka?

Děkuji

Dobrý den,

ano, můžete pokračovat v kojení a zaléčit antibiotiky i atb mastičkou. Naopak, je dobré při nalitých prsou vždy do úlevy odstříkat (stačí ručně) a nenechávat prsa bolestivě nalitá.
Kapucínka - pokud myslíte Lichořeřišnici, pak Vás odkáži na odborníka bylinkáře.

Držím palce a gratuluji ke krásnému kojení.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová