Polyhydramnion a zhoršené průtoky pupečníkem ve 37tt. Mohou se ještě zhoršit?

Zodpovězené
11. srp 2022

Dobrý den,

chybí mi jedna umbilikální arterie, jsem v 36+2 a váhový odhad je 3.400g. Průtoky se o něco zhoršily a naměřili mi 0,66. Další kontrola je až za 10 dní.

Není to pozdě?

Co když se mi průtoky zhorší ze dne na den o další třetinu?
Mám polyhydramnion, ale pohyby cítím.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

děkuji za Váš dotaz. Průtok v umbilikální tepně se Vám nezhoršil, je zcela normální. Hodnoty obvykle s rostoucím gestačním stářím klesají. Patologické jsou hodnoty vysoké. Nízké hodnoty jsou v pořádku.

Přeji Vám hezký den,

MUDr. Martin Hynek

gynekolog-porodník, klinický genetik
www.gynfem.cz
www.cfm.gynpor.cz