34tt malá váha a hraniční průtoky v Arteria uterina

verusa110
17. zář 2018

Všem přeji krásný den. Jsem právě 34+0 a doktorka mě docela vyděsila...Od 16tt chodím k doktorovi minimálně co 14 dní...Malá má dnes odhad 1829g...K tomu mi naměřila hraniční průtoky tepny Arteria uterina v pravo...Doktorka mi oznámila, že se pokusíme počkat, ať má alespoň 2kg a pak vyvolat předčasný porod...Má některá z Vás podobné zkušenosti? Těmi průtoky a předčasným porodem mě docela dost vyděsila

bartakova_veronika
17. zář 2018

malá měla také hraniční průtoky, ale nejen v mozečku ale i pupečníkem .. už od 33tt mi bylo oznámeno že malá bude menší atd ... raději mě můj gynekolog už poslat na vyšetření do poradny v nemocnici kdy jsem tam tedy ve 34tt dorazila, tak mě raději poslala si poležet v porodnici už. Už předem jsem ale věděla že bude plánovaný císařský řez, protože malá byla stále koncem pánevním a do toho ty průtoky. Původní plán byl v 9 ráno ve 37+5tt kdy měla malá odhad 2,5 kg + - 650 gramů ... nakonec jsme ale museli už 37+4tt protože mi praskla a odtekla plodová voda ... malá se nakonec narodila s váhou 2150 gramů a 42 cm kde jsme to nakonec po 3 týdnech propuštění zvládly ... 14dní si sice poležela v inkubátoru ale zvládli jsme to .. pokud bude mít prcek nad 2 kg tak to zvládnete 🙂 pokud to vydržíte do toho 37tt tak určitě bude donošená a v pořádku 🙂

bartakova_veronika
17. zář 2018

mě bylo řečeno že v děloze neprospívá, neroste atd ... nakonec jsem byla ráda že šla o těch 16 dní dříve neboť měla málo prostoru, nedivila jsem se že už se mi neotočila a to ve 28tt byla hlavičkou dole, ale vzápětí při další kontrole už zase hlavičkou nahoře ... hlavičku měla protáhlou a hodně šišatou ... sice jsme museli 3x na ultrazvuk mozečku ale naštěstí se vše srovnalo a vše je v pořádku 🙂

merope
18. zář 2018

Synovec měl jenom jednu tepnu v pupečníku, všichni byli připravení, že bude maličký, uklidňovali rodiče, že doroste, že to nemají brát tragicky a tak, že to doroste. Při porodu měl přes 4 kila. Porodník se ptal, kdo že dělal ty odhady hmotnosti 🙂. Tak i takto to může vypadat.

mku
19. zář 2018

@verusa110 mam za sebou to same... od 28tt jsem byla sledovana v porodnici na rizikovem, chodila jsem na kontrolu kazdy tyden... nikdy jsem nevedela jestli me jeste pusti domu nebo ne.. nakonec jsme vydrzeli do 37+0, pak rozhodli o vyvolani porodu, ktery nakonec skoncil akutnim cisarem. Byla jsem na monitoru hned od prichodu na porodni sal (a prave kvuli hypotrofii plodu jsem mela byt monitorovana celou dobu). U druhe kontrakce malemu zacaly selhavat srdecni ozvy a behem chvile byl na svete... nastesti uplne v pohode... 2080g a 45cm (presne takovy byl odhad, trefili se dokonale 🙂). V nemocnici jsme pobyli neco malo pres tyden. Je to sice porad drobek (na roce 72cm a 7,4kg), ale jinak cipera 🙂

bartakova_veronika
19. zář 2018

@mku tak to jste měla dobré v tom že jste šli něco málo po týdnu a něco domu .. kolik musel prcek mít aby vás pustili? malá měla 42 cm a 2150 a čekalo se na váhu 2450 nakonec nás pustili s váhou 2420 ale dočkali jsme se až něco málo přes 3 týdny .... a s tím odhadem jste také měli vynikající tedy .. u nás odhad 2500 a nakonec 2150 po porodu a do toho 14 dní v inkubátoru ... jsem zvědavá jak na tom bude naše v roce kdy jí za měsíc už rok bude 🙂 teď měla v 10ti měsících 68 cm tak počítám že má tak cca 70 cm a váží 7,5 kg ... tak to jsme na tom tak nějak nastejno koukám 🙂 akorát že s tím rozdílem že mě malá ani v 11ti měsících neleze ani nesedí sama ... pouze válí sudy a nebo sedí když jí posadím ale sama to nedokáže .... nejraději by chodila ale to též sama nedokáže ještě ...

mku
19. zář 2018

@bartakova_veronika maly se taky rozlezl a posadil az v roce... neni kam spechat 🙂 dlouho se plazil jako pidalka, ted mu je 14m a sam jeste nechodi, jen kolem nabytku a za ruce... za to leze jak kdyz ma v prdelce vrtulku, umi v lezeni i behat 😂
Domu jsme sli na 2100g, stacilo kdyz zacal peibirat... kazda porodnice to ma asi jinak..

bartakova_veronika
19. zář 2018

@mku tak každopádně není kam spěchat jen to cvičení na vojtovce už mě nějak nebaví a nepříjde mi nějaké už zlepšení ... tak uvidíme zda se také do roka rozleze 🙂 ona už chodí, ale ne tedy kolem nábytku ani sama .. jen za pomocí mnou že jí přidržuji ... ona se zatím ani neplazí jenom válí sudy a točí se kolem dokola jinak zatím nic

mku
19. zář 2018

@bartakova_veronika taky jsme cvicili a ke konci i sama fyzioterapeutka rikala, ze cviceni uz nema smysl, ze jde o to ho formou hry rozpohybovat... takze jsem treba sedela na zemi a davala hracku z jedne strany na druhou aby musel lezt pres moje nohy... nebo jsme delali jakoze trakar (ale drzi se pod hrudnikem a pod zadeckem). No a kdyz uz chvili peroval, tak ho manzel jedno odpo na zahrade porad opravoval at se neplazi, ale leze a ono to pomohlo 🙂
Pri normalnim vyvoji maji samostatne chodit do 18ti mesicu, takze casu dost 🙂

bartakova_veronika
19. zář 2018

@mku taky se snažíme formou hry rozpohybovat, ale zatím se nedaří ... nám i doporučila vzít třeba prostěradlo nebo něco pod ní a nadzvednout jí ... dát jí to pod bříško jenomže to spíš dělá jako kdyby plavala :D

verusa110
autor
19. zář 2018

@bartakova_veronika Děti by se neměly posazovat, dokud si samy nesednou...

bartakova_veronika
19. zář 2018

@verusa110 to je sice možné, ale zkuste dítě nechat ležet 11 měsíců? asi těžko, když už ve sporťáku taky sedí .... taky by vás asi 11 měsíců nebavilo jenom ležet a nic nedělat ... nevidím v tom problém ... zakázané to nemáme a nikomu to nevadí ani fyzioterapeutce .... už je velká na to aby seděla .. a když se nedokáže sama posadit tak jí posadím ... je slabá a malinká oproti dětem v jejím věku ..... sice se už snaží do sedu sama, ale zatím to ještě nezvládá a proto také nezvládá ani lézt, protože ručičky jí to nedovolí .. nožky už má zpevněné a jde hezky na kolínka, ale zatím ruce nespolupracují .... hlavně jí posazovat můžu, protože na vojtovce právě sed trénujeme, tak to asi by nešlo bez toho abych jí sama posadila 🙂

bartakova_veronika
19. zář 2018

@verusa110 jinak plno věcí se říká že se nesmí a přesto to každý dělá .... dřív se mohlo vše a teď to všechno strašně hrotí .... a taky jsme zdravý a nic nám není a žádné problémy ani újmu na zdraví jsme neměli a nemáme ...

mku
19. zář 2018

@bartakova_veronika v kocarku by dite nemelo sedet v uhlu 90 stupnu, jinak sedet muze, kdyz to ma aspon trochu polozeny... taky jsem to tak delala, ale syn se stejne pritahnul a chtel sedet uplne... a zadny zadovy defekt nema... posazovat bych resila spis v porostoru, kdy nemaji oporu, to bych dala spis vyjimecne na chvili, ale s oporou klidne... uvidis, ze mala brzy vse dozene 🙂 jsme na tom stejne, jen my jsme o tri mesice starsi 🙂

bartakova_veronika
19. zář 2018

@mku tak to je jasné že jí nedávám na 90 stupňů :D ono stejně když dám do leže tak se zvedne a přitáhne se do sedu a sedí sama bez opírání zad 🙂 takže když si chce lehnout tak si prostě lehne a když chce sedět tak se zvedne do sedu .... snad to dožene ... jak jsem se těšila až mi poleze atd a ono zatím ani v 11ti měsících se nic neděje .. tak snad už brzy se taky dočkám 🙂 kamarádka má 7 měsíčního syna a už jí leze a začíná si sám sednout :D tak koukám že jsme hodně pozadu :D

mku
19. zář 2018

@bartakova_veronika nejste... deti co brzo stoji maji nohy do O... proste ma svuj cas a jak je mala tak ma co dohanet... hele ve skole nikdo nebude resit v kolika chodila... dulezita je faze lezeni, aby se nepreskocila... a chodit jednou zacne 🙂

bartakova_veronika
19. zář 2018

@mku tak to každopádně .... snažím se aby napřed lezla než chodila ... ale abych pravdu řekla taky je to už docela těžké protože se zvedá na nožičky ... ale dělám vše proto aby alespoň chvíli lezla ... u na Vojtovce to doporučuje ale říká že kdyby začala dřív chodit tak se také zas tolik nic neděje .. některé děti to tak bohužel mají ... tak uvidíme jak to ve skutečnosti bude .. alespoň pár dní by měla lézt než se začne úplně sama stoupat na nohy ... znám pár případů co začalo napřed chodit a do týdne pak až lézt .. ale doufám že mi u těch pár vyjímečných případů nebudeme ... v pátek jdeme naposledy na vojtovku a v pondělí na neurologii tak uvidíme co a jak dál ... v pondělí jí bude 11 měsíců ale vypadá to nadějně že by konečně mohla začít už lézt .. i když ruce jí to pořád nedovolí ... je opravdu droboučká

mku
19. zář 2018

@bartakova_veronika v klidu... zadny stres... ted jsem to dohledavala a maly se rozlezl presne ve 13ti mesicich... Koniky pase v pohode? A i druhe vzprimeni?

bartakova_veronika
19. zář 2018

@mku obojí dělá bez problému 🙂 pase koníky v pohodě a i je vzpřímeně .... už i začala spát na břiše s vystrčeným zadečkem a na kolínkách :D

mku
19. zář 2018

@bartakova_veronika no tak to brzo bude 😉 jak pisu, nas se rozlezl ve trinacti mesicich

bartakova_veronika
19. zář 2018

@mku snad máte pravdu ... mě příjde že jí to její lehoučké tělíčko neudrží na rukou a nohou zároveň .. když už se snaží na kolínka tak jde hlavou na podlahu a ruce si dělají co chtějí a když jde zase vzpřímeně tak nohy natažené a není vidět snaha dát k tomu ještě i nožičky pod sebe ... když jde jedno nejde prostě druhé a když už jí postavím na kolínka a ruce má hezky vzpřímeně tak se během vteřinky rozplácne na zem ...

verusa110
autor
19. zář 2018

@bartakova_veronika Tak to bylo vždy, že se nesmí posazovat dříve, než si dítě sedne samo...To není výmysl dnešní doby...

bartakova_veronika
19. zář 2018

@verusa110 a delal to tak nekdo? O tom silne pochybuji. Plno veci se "nesmi" a presto se dela. Kdyby se kazdy vsemu mel ridit tak ty deti z prpminutim jsou chudaci. V 11ti mesicich mi neprijde divneho na tom malou posazovat. Svaly uz ma zpevnene, jen hold proste v 7 kg nema silu se sama posadit. Chodime cvicit a kontroluji nas na neurologii tak vim co je a neni spravne. Kazde dite je jine a urcite by jste sama sveho prcka nenechala jenom 11 mesicu lezet. Jak rikam mame cvik na posazeni takze to bez sedu cvicit nejde a urcite by jste v kocarku nenechala sve dite treba hodinu vztekat proto ze chce sedet ale dle vaseho mineni je to spatne a tak posazovat nebudu, at se klidne vzteka a breci dve hodiny v kocarku. Mala se mi stale vejde do hlubokeho ale kdyz tam byt nechce tak je proste ve sportaku a kdyz chce tak at se posadi. Nevidim v tom nic spatneho.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru