Ve 37tt neznám váhu miminka, je tu ještě někdo takový?

partyzanka91
2. kvě 2014

ahojky, náš poslední váhový odhad byl v týdnu 29 + 6 dle PM (39 + 6 UZ), kdy se dělal 3. velký utz. Tehdy mělo malé něco málo přes 1500 g. Další utz jsem měla za 3 týdny, ale váhový odhad se nedělal. Ve středu jsem měla poslední poradnu u gyn. a vůbec nedělal utz, protože natáčel monitor a říkal že je důležitější, polohu miminka si ověřil pohmatem. Rodím u Apolináře a budu tam docházet od teď na kontroly, ale prý už utz nedělají pokud je vše v normě. Takže mám krátce před porodem a vůbec neznám váhu svého malého. Je tu ještě někdo takový?

kamino
2. kvě 2014

@partyzanka91 mne odhad nerekl dr.nikdy,az v nemocnici v 38 tydnu,kde jsem byla na den na pozorovani,jinak bych se to dozvedela az v porodnici😉

chris_n
2. kvě 2014

bud ráda 😀 já odhad mám z 36tt a asi me vomeje 😀

partyzanka91
autor
2. kvě 2014

@kamino no snad se ho taky dovím ještě před porodem, dost mě zajímá kolik to malé váží. Vím že tady ženské řeší týdny a váhu a porovnávají to, takže někdo ho asi zná. Připadá mi že bříško mám malé oproti některým těhulkám, ale jsem hubená a prý to tak u hubených bývá. V tom 30 tt byla váha úplně běžná ani moc malá ani moc velká

partyzanka91
autor
2. kvě 2014

@chris_n : kolikpak váží? 🙂 a nezapomeň že tam může být půl kila odchylka prý to není úplně přesné

calimero92
2. kvě 2014

Já jsem ve 36 tydnu a posledni ultrazvuk mi delala dr kdyz melo miminko 1300 g..od té doby taky nevim jak prospívá...od středy budu chodit už na ozvy..taky by mě to zajímalo :/

monaluca
2. kvě 2014

@partyzanka91 já taky neznám váhu ani délku naposledy to odhadly v 7 měs..na velkým ultrazvuku a jinak nic

renny13
2. kvě 2014

Ahoj, podle mně je důležitější kontrola tebe a miminka, aby jste byli oba v pořádku. Odhad váhy dle ultrazvuku
je stejně skreslený. Mně dělali tento odhad až při nástupu do porodnice den před porodem. Primář odhadl malého na 3,50 kg a když se malý druhý den narodil měl 3,880 kg 🙂

chris_n
2. kvě 2014

@partyzanka91 ve 36tt měla 3 kila, jestli má odchylku takovou, že bude těžší... tak se mám na co těšit 😀

lenka5731
2. kvě 2014

@partyzanka91 odhad je stejne k nicemu 🙂 Moje zkušenost - odhad 3300 gramů a porodní hmotnost za 24 hodin byla 4050 gramů.

rozzaarka
2. kvě 2014

@partyzanka91 vahu jsem videla jen na velkych utz. jinak mi ji nikdo nerikal a co jsem tak slysela, stejne jsou ty odhady dost mimo.

luciebx
2. kvě 2014

v UK se zadny odhad ani nedela.. podle me to nikdy stejne nevyjde... nekdo strasi s obrikem a pak vyleze 3kg miminko... vubec bych to neresila..

emha13
2. kvě 2014

Od chvíle co jsem začla chodit do poradny v nemocnici jsem taky neznala váhu mimča. Takže v tomto týdnu už jsem taky nevěděla kolik váží. 🙂

speedygon
2. kvě 2014

Odhad miminka 27.8. byl 3600 g, porod 2.9. a vylezl obřík 4080 g 😀 A to sem dr upozornila, že chci malé(do 3500 g), blonďaté miminko s minimem vlásků...no a viděla si, jaká byla realita 😀

berenika39
2. kvě 2014

Ono to v pozdějších týdnech ani moc nejde - váha je jen odhad, který vymyslí software pc. Lékař zaměří na utz bod A, bod B, pc vyhodnotí a jakoby spočítá váhu. Takže velké mimčo už na utz není moc změřitelné. Mě se stala nehoda v 37.tt a potřebovali vědět , jak je Petr velký, jestli může ven, ale předem mi říkali, že je to jen odhad - tedy trefili se, ale nemuselo to být. Pak za mnou chodila ta paní doktorka, která dělala poslední utz před sekcí a chválila se, jak to trefila😀 . dřív nebyly takové vymoženosti, pamatuji si prvního syna.....žádný utz, já 20 let 52 kilo, prcek jsem byla, a syn měl 4250g. Peklo. A šlo to 😀. Neboj se, oni hlídají podstatné věci, průtoky pupečníkem, placentu, srdeční akci , kontrakce....

ivular
2. kvě 2014

@partyzanka91 Myslím, že tomu odhadu hmotnosti přikládáš větší váhu než má. Čím je dítě "starší", tím méně přesný odhad je, takže i když by ti někdo nějaké číslo řekl, vypovídací schopnost je minimální. Já sama patřím k těm, u kterých se odhad lišil o 500 g v porovnání s porodní hmotností. Takže když si vezmeš, že celkový rozptyl takového odhadu je 1 kg, tak z jeho (ne)znalosti opravdu nic neplyne 😉

marecekavendulka
2. kvě 2014

@partyzanka91 já taky vbc nvm kolik malá váží,jako jo,zajímalo by mě to,ale není to pro mě priorita,hlavně když je zdravá 🙂

ivasad.
2. kvě 2014

Takových těhulí je tu jistě hodně. 🙂 Spousta dr. (i ten můj) dělá u fyz. těhotenství pouze čtyři UZ. První - v cca 8tt - zda je akce srdeční a plod v děloze, a pak třikrát screening (12, 22, 32tt). Toť vše. Váhu před porodem odhaduje jen u KP a hoodně velikých břich, hraničních pánví apod. . Hlavně když chodíš na monitor, tam by se poznalo, kdyby něco nebylo OK.

anina32
2. kvě 2014

Já myslím že je lepší nevědět 🙂 Ležela jsem dlouho v nemocnici s tlakem a těhu cukrovkou na inzulínu. Týden před termínem odhad 4500g, prý že to může být i 5kg, byly to muka, prosila jsem aby mě vzali co nejdřív a pokud možno na císaře. Nakonec mi vyvolávali porod přesně na termín, já byla poprděná strachy že to nezvládnu a malej měl nakonec jen krásných 3920g. Tak myslím že kdybych nebyla dopředu vystreslá, tak bych i ten porod probíhal líp 😉

lucifereeek
2. kvě 2014

mě řekl dr. jen odhad váhy ve 32tt pak už nikdo nic neříkal...

squeaker
3. kvě 2014

mě například žádný odhad váhy neřekl nikdo celé těhotenství, až na termín porodu mě poslali na UZ, protože jsem měla podle nich malý bříško, tam se zjistilo, že je vše v normě. Rodila jsem taky u Apolináře. Váhové odhady se mimo UZ nedělají.

petruskabmw
3. kvě 2014

Taky mi doktor za celý těhotenství neřekl váhu miminka, když sem se ptala, tak řekl že to nedělá že sou to jen odhady, že pro něho je důležitý obvod hlavičky aby odpovídal...jediný odhad sem se dozvěděla až když sem přijela do porodnice tak před porodem mi řekli 3300g tak se mi ulevilo že to nebude macek a měl nakonec 3200g 🙂

mmm12345
7. kvě 2014

váha miminka je opravdu jen odhad vypočítaný podle obvodu hlavičky... tj. není to důležité, ale určitě zajímavé. Já jsem byla na kontrola v 36tt+2 a měla jsem 2465g - prý je to ok 🙂

chroustinka
7. kvě 2014

neznala jsem ani u jednoho ditete, resp. u dcery jsem se dozvedela dve hodiny pred porodem 3700g a mela 3730g bylo mi to celkem sumak ze jsem predtim nikdo zadne odhady nerikal. dulezite bylo mereni hlavicky a panve zda ditko projde.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru