Rychlé srdíčko. Čím to může být? Dělá se s tím něco?

Zodpovězené
26. říj 2020

Dobrý den,

dnes na utz ve 28+6tt bylo zjištěno moc rychlé srdíčko 196. Jinak prý vše v pořádku, musíme tedy na velký utz do nemocnice.

Čím to může být?

A dělá se s tím něco, jako plánovaný porod atd.?

Děkuji

Dobrý den,

děkuji za Váš dotaz. Při takto rychlé frekvenci srdíčka je určitě na místě rychlé odeslání na vyšší pracoviště a kardiologovi, aby posoudili o jakou poruchu srdečního rytmu se přesně jedná. Příčin je více, ale často se žádná příčina nezjistí a je to dáno abnormální elektrickou aktivitou na úrovni srdečních síní.

Další postup závisí na tom, zda tento stav bude přetrvávat či jak se bude vyvíjet, může zahrnovat vyčkání a sledování, podávání léků na úpravu srdečního rytmu miminku (a to většinou podáním přes Vás, Váš oběh a tím přes placentu), popř. porod. Držím palce, ať se vše rychle upraví.

Přeji Vám hezký den,

MUDr. Martin Hynek

gynekolog-porodník, klinický genetik
www.gynfem.cz
www.cfm.gynpor.cz