Netluče srdíčko

abby920
23. zář 2016

Ahoj holky,
chtěla bych se zeptat, jestli je tu někdo, kdo měl stejný problém jako já. Dnes mi doktor zjistil těhotenství, ale netluče srdíčko. říkal, že chce počkat ještě 14 dní a do té doby se buď roztluče(čemu moc nevěří) nebo se mám rozhodnout, zda počkat až mimi samovolně potratím nebo jít na přerušení do nemocnice( přerušení nedoporučuje. Mám prý počkat, až samovolně potratím a může to prý trvat i několik týdnů). Když jsem se svěřila mamce, tak hned řekla, abych šla k někomu jinému, protože mému doktorovi nevěří. Na doporučení známe jsem šla k druhé doktorce. Řekla jsem jí můj problém a hned mě přijala. Udělala mi ultrazvuk, a také řekla že nevidí srdíčko a že se jí tam něco nezdá, ale odebrala mi krev na hodnotu hcg a znovu mi krev odebere v pondělí, udělá znovu ultrazvuk a pak se bude rozhodovat dál. Ale rozhodně nedoporučovala čekat než samovolně potratím a pokud bude mimi bez známek života, tak budu muset jít na přerušení. Jinak poslední MS byla 1.8 a ovu byla opožděná okolo 23.8 . Špinila jsem jeden den a to 4.9 (myslím si, že to mohlo být uhnizďování vajíčka). TT slabě pozitivní 5.9 a k doktorovi jsem poprvé šla 9.9, ale nebylo nic vidět. Silná čárka na TT byla 12.9. Dnes na ultrazvuku naměřil, že bych mohla být 5+5 ,ale podle poslední MS bych měla být 7+4. Myslíte si, že srdíčko může ještě začít být a díky opožděné ovu to je vše tak posunuté nebo je vše tak jak říkal doktor? Jsem už opravdu zoufalá. O mimi se snažíme 9 měsíců a měla jsem hroznou radost z pozitivního TT a doktor mě tak vystrašil :(

hapovab
23. zář 2016

Tezko rict,musis pockst, ale pokud srducko nebude, tak si myslim ze ti pichnou injekci a dostanes menzes se kterou to co tam je odejde,aspon ja jsem to tak mela.

krtikkrtovaty
Autor odpověď smazal
Zobraz
mixinkah
23. zář 2016

Já byla u doktora poprvé taky 5+5 a doktor mě objednal za týden a až sem byla v 6+5 tak uz srdíčko bylo vidět. Třeba je opravdu brzy, hlavně se nestresuj. Snažili sme se rok a jak se objevily 2carky tak sem začala stresovat, jestli to není mimoděložní,tam mě to bolelo,tam pichalo,pak nebylo vidět srdíčko... Takže je x věci co se může stát ale třeba srdíčko vážně bude za ten týden,10dni a bude zadelano🙂

baskervile
23. zář 2016

Tak já jsem byla na první kontrole 8+0 a hned řekl,že to vidí jako zamlklé těhotenství.Velikostně to odpovídalo 6+3 a bez srdíčka.Čekali jsme týden,jestli se náhodou neobjeví,ale bohužel.Doporučil mi revizi,protože prý čekat na samovolný potrat když už to bylo takhle velké by bylo riziko zánětu (přece jen už to bylo v těle něco cizorodého) a taky by to prý mohlo trvat dlouho.Ale nevěš hlavu,mohla jsi skutečně otěhotnět později a srdíčko si dává na čas.Dej vědět jak jsi dopadla a držím palečky 😉

luciekazlin
23. zář 2016

Ahoj v něčem to máme podobné.. já měla ovu na přelomu srpen,září.. sex byl 1.9. takže oplozeno mohlo být do 3.9. První duch se mi ale ukázal až 13dpo a od té doby jen trochu zesílil. První kontrolu jsem měla tuto středu, nic nebylo vidět jen zvýšená sliznice.. Mudr mě hlídá, moc se jí to nezdá.. V úterý jdu opět na kontrolu.. bojím se, že to budu mít stejné jako ty.. že nebude srdíčko.. ale určitě počkám ještě min 14dní!!! Také se snažíme již 9měsíců.

abby920
autor
23. zář 2016

holky moc dekuju za odpovědi.
Doufám, že bude vše v pořádku a srdíčko se objeví. Dám určitě v pondělí vědět.
Po jak dlouhé době jste znovu otěhotněli?

luciekazlin- určitě to bude v pořádku 🙂 budu držet palečky. Dej pak vědět jak jsi dopadla.

simkrk
23. zář 2016

Ja byla u doktora taky nejako kolem 6-7tt...potvrdil mi tehotenstvi a srdicko ani neposlouchal..pockal az do 11tt kdy vse zkontroloval a srdicko tlouklo a s tim mi vystavil tehu prukazku 🙂 zalezi na doktorovi,ja mam toho nejlepsiho nejvyhlasenejsiho v pardubicich a okoli takze urco vi co dela 🙂 budu drzet pesti..ale teda pokud ses 5+5 tak je divne ze ti to tehu uz jakoby prerusil tedka..misto toho aby treba chvili jeste pockal..jo je divny cekat ale co by jsme chteli po 4cm fazolce..ze ji bude tlucet srdicko jako zvon? :/

eficenka
23. zář 2016

@abby920
moje dcera měla srdíčko a v 9tt , taže bych "potratila" dle lékařky zdravé dítě.
nehcej tomu čas, samovolný potrat - přirozený je sice "tabu" ale hodně žen případně čeká, pokud plod sá m vyjde.
pro svůj klid bych ještě minimálně 14dní počkala a pak se rozhodla.

annapans
23. zář 2016

Taky jsem u obou dětí nevydržela a běžela k doktorce hned jak vyšel test. U obou jsme čekali na srdíčko do 7-8 tt. a vždy se nakonec objevilo... ještě vydrž, určitě to dobře dopadne.
A k tvému druhému dotazu: kamarádka měla taky bez srdíčka, odešlo samo v cca 10.tt. a otěhotněla hned další měsíc. Dnes má zdravou holčičku. Mudr ji tenkrát řekla, že je dobře že se to vyřešilo samo, kdyby do toho prej zasahovali oni, tak by se doba do dalšího těhu mohla značně natáhnout.

zuza01
23. zář 2016

Můj dr. objednává těhotné nejdřív na 8tt, právě proto, aby nebyly ve stresu, že nevidí srdíčko. Držím palce 😉

abby920
autor
23. zář 2016

simkrk- já si myslím, že to bral od poslední MS. Vůbec ho nezajímalo jestli jsem měla opožděnou ovu nebo ne. Prostě mi řekl, že s největší pravděpodobností mám v sobě mrtvý plod a myslí si, že v nejbližší době potratím. Před 14 dny kdy jsem tam byla na ultrazvuku a nebylo tam nic vidět, tak mě začal strašit, že je možný že mám mimoděložní těhotenství, ale že počká 14 dnů. Už jsem dlouho přemýšlela, že od něj odejdu, ale teď mě přesvědčil. Chodím k němu od 15 let a to jsem k němu chodila na každoroční prohlídky a recepty, ale tento rok jsem tam skoro každý měsíc a ten jeho přístup ke všemu mě od něj úplně odrazuje. Pokud jsem fakt 5+5 ( což by nejspíš odpovídalo opožděné ovu), tak je na srdíčko brzo. Počkám do pondělí k druhé doktorce jestli mi hladina hcg bude růst nebo ne...doufám že ano

eficenka - tak to mám ještě dost času, pokud to bude stejné jak u tebe. Uvidím jestli v pondělí budu mít vyšší hcg. Právě pokud by se potvrdilo to, co říkal doktor, tak asi půjdu raději dobrovolně na přerušení než čekat několik týdnů, protože v rodině jsme měli jeden případ, že teta od manžela měla v sobě nežijící plod. Doktoři ji říkali, že má počkat na samovolný potrat. Čekala tak dlouho, až dostala zánět a otravu krve a bohužel umřela :(

urtica
23. zář 2016

@abby920 Ahoj, já to tak měla, navíc plod dle doktorů vypadal na uz divně. Má dr. mě tehdy poslala do nemocnice s tím, že půjdu pravděpodobně přímo na revizi, byla jsem též v 6tt. Byl to šok, jeden potrat jsem už měla za sebou.
V nemocnici nic moc neviděli, ale dali tomu čas, sledovalo se, zda roste hcg, srdíčko se objevilo o týden později - a to jen díky ochotné dr. , která byla tak hodná a propašovala mě na jakýsi podrobný ultrazvuk (na tom běžném nic vidět nebylo). V nemocnici mi bylo řečno, že to je opravdu velmi častý scénář a že z toho důvodu nedoporučují jít na první vyšetření dřív jak v 8tt. Je to pak zbytečný stres.
Paradoxně první těhoteství probíhalo ukázkově, srdíčko bylo vidět už na konci 5tt, plod rostl tabulkově a na konci 8tt - potrat. Ještě ráno, několik hodin před SP, mi v nemocnici dr. řekla, že je vše Ok, že panikařím...

sandi777
23. zář 2016

Držím moc palce <3

abby920
autor
23. zář 2016

urtica- tak to mě mrzí, že jsi mimi SP :( Podle poslední MS bych měla být 7+4 a na tento termín si mě doktor objednal. Chce abych čekala ještě 14 dnů, ale hodně mě vystrašil, že jsem odcházela s brekem dom a nic pro to neudělal...jen mám čekat a čekat a čekat. Jinak to on neumí. Druhá doktorka mi hned odebrala krev a bude porovnávat v pondělí jestli hodnota roste nebo ne. Aspoň mě uklidnila a hned to řeší. Nedokážu si představit, že bych čekala v nervu 14 dnů. Hlavně je to strašně nepříjemný když člověku řekne, že může každým dnem potratit, že to má očekávat. Chtěla bych vidět ho jak by mu bylo :(

abby920
autor
23. zář 2016

jinak holky moc děkuji za podporu 🙂

nuggett
23. zář 2016

Já měla srdicko taky až okolo 7-8tt a porad jsem uvažovala jestli se objeví nebo ne...věřím a držím pěsti aby bylo vše v poradku 😊

urtica
23. zář 2016

@abby920 To úplně chápu a radím pryč od něj. To sledování hcg mi přijde v podobných případech jako něco, co se dělá snad automaticky. Mně tenkrát dr. dokonce řekla, že si myslí, že se jedná o molární těhotenství(!) Řvala jsem celou cestu domů a do nemocnice, večer jsem začla dokonce špinit a později mírně krvácet (nikdo mi nevymluví, že to bylo z nervů), druhý den v nemocnici už mi do papírů zapsali "hrozící potrat".
Naštěstí dopadlo vše dobře, ale jakmile mi bylo v nemocnici oznámeno prosperující těhotenství, změnila jsem lékaře. Naše malá mola má dnes 19 měsíců a je z ní zdravá holčička. Jinak jsem po tom potratu otěhotněla prakticky ihned v prvním cyklu a taky jsme se před tím už nějakou dobu snažili. Držím palce!

xyz1zyx
23. zář 2016

Ahoj, přeji at vše dobře dopadne.
A raději bych vyčkala - opravdu pokud to není OK, tak to může odejít i samo, bez revize a můžete se začít hned zase snažit - a budeš to brát jako opožděnou ms. Navíc pokud stářím podle měření plod odpovídá 5+5 tak to máš cca 14 dní zpoždění MS a to není zas tak moc. Toto jsem zažila v létě - těhu, pak jsem v 7. týdnu začala špinit, na utz nebylo vidět vůbec nic, jen náznak gestačního váčku a hcg velice nízké. Pak jsem začala krvácet a vše odešlo samo, bez problémů. Dr mě upozornila na příznaky zánětu, jaké můžou být - v tom případě rychle do nemocnice, ale pokud jde vše jak má, tak není důvod jít zbytečně na revizi - navíc kdysi žádné revize nebyly, tělo by mělo od přírody fungovat tak, aby se odumřelého plodu zbavilo samo (zánět je samozřejmě možný, ale ne častý).
Já na tvém místě bych vyčkala - navíc i to co píšeš, může znamenat, že je opravdu těhotenství jen mladší.... vyčkej a uvidíš, nestresuj se tím ,stejně už to neovlivníš 🙂

simkrk
23. zář 2016

@abby920 tak to je fakt mazec :/ misto toho aby davali nadeji nebo nas nestrasili..tak misto toho te budou stresovat.jo muze se stat ze nebude tlouc ale myslim ze v 5+5 je brzo..sam doktor by to mel vedet..to same s pohlavim driv jak v 18tt me to nerekl protoze do 20tt se muze zmenit...popatrej a vyhledej lepsiho doktora 🙂 a rozhodne drzime pesticky at hcg stoupa a ma to dobry konec 🙂

kachnicky
23. zář 2016

Ja bych na ukonceni rozhodne nesla. Nikdo nevi jak je tehotenstvi stare a navic telo si ve vetsine pripadech poradi zcela samo. Tudis nevidim problem v samovolnem potratu,kyretas ma i nasledne komplikace... tot muj nazor... jinak si myslim ze je jeste moc brzo na takove radikalni rozhodnuti 😉 drzim palecky snad to dobre dopadne 😉

abby920
autor
23. zář 2016

urtica - Taky nechápu proč mi neudělal odběry pro jistotu. Viděl, že jsem brečela a že jsem nešťastná a řekl, že mám prostě počkat, že jiná možnost není. Buď to prý bude nebo ne. Tak snad mi doktorka řekne v pondělí dobrou zprávu. To je super, že ti to dobře dopadlo 🙂 muselo ti být hrozně. Opravdu nechápu doktory jak můžou takhle těhulky stresovat. A ještě když jsem odcházela, tak říkal, že mám být v klidu a nestresovat se.

abby920
autor
23. zář 2016

xyz1zyx - ahoj, děkuji 🙂
uvidím jestli hladina hcg bude stoupat nebo klesat. Podle toho se budu rozhodovat. Pokud by klesala, tak bych počkala cca 14 dnů jestli bych SP. Doufám, že to řešit nebudu. Určitě nechci zasahovat do těla revizí, ale zase nechci dopadnou jak manželova teta :( Prosím tě, jaké jsou příznaky zánětu? Jen abych kdyžtak věděla.

simkrk- Taky to nechápu proč to dělají. Už jsem si našla druhou doktorku. Ta mi teď bude hlídat hladinu hcg.

kachnicky- doufám, že je brzo a srdíčko se ještě roztluče. Určitě bych byla radši aby si s tím tělo poradilo, ale zase bych nechtěla mít v těle mrtvý plod třeba několik týdnu. Podle mého doktora to může trvat i několik měsíců něž SP. A to bych asi psychicky nedala.

debie_p
23. zář 2016

Já byla letos v půlce května cca v 6tt, když jsem zjistila že jsem těhotná, naklusala jsem k doktorce a ta mi rovnou řekla, že netluče srdíčko a celkově to nevypadá moc dobře, zvětšený žloutkový váček či co, ale že týden počká..
Za týden jsem šla na kontrolu, mimi bohužel nespolupracovalo, nerostlo, srdíčko nikde, takže revize. Určitě bych nečekala na samovolný potrat, může to napáchat víc škody než odborně včas udělaná revize. Na té jsem tedy byla 27.5.
No a zítra začínám 15tt 🙂 Otěhotněla jsem někdy na začátku července., vlastně hned druhý cyklus po revizi a náš drobeček měl srdíčko už v 6tt, předminulý týden negativní screening, krásně roste a musím zaklepat - vše vypadá, že to bude bez problémů (aspoň co se týče drobka, mě bylo prvních 12tt zle šíleně)...
Takže i kdybys na tu revizi šla, nevěš hlavu, tělo ví, kdy je připravené, a pokud se stane, může to hned zase vyjít 😉

abby920
autor
23. zář 2016

debie_p - tak to mě mrzí, že si to musela podstupovat. Hlavně ti gratuluju k dobře probíhajícímu těhotenství 🙂 měli jste štěstí, že se vám to povedlo hned. Někde jsem četla, že po revizi by se mělo dlouho čekat a pak až začít zkoušt. Já se bojím, že budeme na další pokus čekat dlouho :( teď jsme čekali skoro 9 měsíců :( Hlavně pokud je revize provedena dobře nějakým odborníkem, tak si myslím, že to moc škody nenapáchá. Taky v některých případech po SP se musí na výškrab, protože to všecko neodejde a to si myslím že je ještě horší. Uvidím jak to vše dopadne.

debie_p
23. zář 2016

@abby920 Vím, jak je těžký na to nemyslet a snažit se myslet pozitivně že to bude dobrý. Ale věř tomu, že to bude tak jak to má být, a že si to miminko k tobě cestu najde. 🙂
Je pravda, že i moje dr. mi řekla, že by se mělo čekat 3 měsíce až půl roku, my se popravdě nijak nesnažili, já měla po státnicích, nastupovala jsem do nové práce, takže úplně první reakce pak byla "ježiši vždyť mě hned zas vyhodí, z čeho budeme žít".. :-/
Ale všichni víme jak to je, když přepadne chuť a chlap se nenechá přesvědčit, tak se holt někdy stane i bez ochrany, takže se stalo a teď jsem za to moc ráda, je fakt že kdybych se o mimi snažila a měla čekat půl roku, zblázním se... 🙂
Takže takové ty rady - nemyslet na to a nesnažit se jsou sice na houby, ale asi k něčemu budou 🙂
Tak přeji pevné nervy a dobré zprávy 😉

abby920
autor
23. zář 2016

je to těžký na to nemyslet. Prvního půl roku jsem na to pořád myslela a pak jsem se na to vykašlala. Změnila jsem hlavně stravu a snažila se najít nějaké koníčky a hned se to povedlo. Ale teď se stresuju z toho jestli to bude dobrý nebo ne :( . A ještě k tomu se mnou cloumají hormony a je mi pořád zle :(

urtica
23. zář 2016

@debie_p Podle mě to nejde a podobné rady mě vždy dostávají do vrtule 🙂...pokud dítě moc chci, pak čím víc si zakazuju na to myslet, tím je ta touha intenzivnější (viz.klišé o růžových slonech). Povede se to maximálně v případě, kdy touhu po dítěti převálcuje nějaká jiná aktuální událost...
Spíš je to o tom, nezapomínat úplně žít, hledat si i jiné zdroje radosti...

debie_p
23. zář 2016

@urtica Jasně, nemyslet na to, nebo myslet na to míň jde jenom tak, že člověk zaměstná hlavu něčím jiným - taky mě ty řeči štvaly, ale tím že sem to sama prožila, vím o čem mluvím 🙂 Je to těžké, ale jde to, ikdyž to chce hodně síly a pomoci hlavně od partnera, rodiny a přátel...

xyz1zyx
23. zář 2016

@abby920 priznaky zanetu mohou byt hlavne horecka, zimnice, taky silne bolesti. A taky je treba jet do nemocnice pokud je krvaceni velice silne... Krvaceni pri sp byva vzdy silnejsi nez pri normalni ms, ale pokud by to byl fakt extrem, tak do nemocnice. Nebo proste pokud by bylo neco z ceho bys mela spatny pocit, neco ze bys citila ze opravdu neni ok... Dej pak vedet jak si dopadla, moc drzim palce!!!

tesarovani
24. zář 2016

@abby920 Ahoj, chovani tveho doktora mi strasne pripomina myho byvalyho gynekologa. Taky jsem k nemu chodila od 15, pro recepty, celou dobu ok, ale jakmile se vyskytl problem, tak jsem zjistila, ze je mi vlastne jako lekar na dve veci. Mel u me podezreni na mimodelozni tehotenstvi, pet tydnu jsem krvacela a narazove umirala od bolesti, ale on nic. Rekl, ze kdyz mi bude zle, mam jet do nemocnice. Takhle bych taky mohla delat doktora. Takze nevahej a prejdi nekam, kde budou mit zajem ti pomoct.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru