Těhotenství 9+2tt. Může být rozdíl v týdnech?

Zodpovězené
20. zář 2022

Dobrý den,

prosím o názor. Mám za sebou 4. ivf, z toho jednou biochemické těhotenství - všechny pokusy bez úspěchu.
Veškeré vyšetření v pořádku, byl my nalezen APS syndrom, ale jinak vše v pořádku.

Teť jsem po 4 letech otěhotněla přirozenou cestou. Je mi 24 let.
Dle MS bych měla být 9+2tt, ale podle ultrazvuku jsem 6+2tt.
Dnes jsem byla na kontrole po 14 dnech - naposledy byl vidět gestační váček + žloutkový váček - dnes po 14 dnech byl vidět plod 4,5 mm, zatím bez srdeční akce, těhotenství podle UTZ je 6+2tt.
Kvůli minulých neúspěšných pokusech a APS syndromu beru Godasal 1x, Medrol 4mg 1x, Progesteron besins 4x1.

Žádné bolesti ani krvácení nemám.

Prosím Vás o názor, co si o tom myslíte. Může se to stát, ten rozdíl v týdnech?

Na další kontrolu mám jít za 14 dní.

Ovulace proběhla později.

Děkuji

Dobrý den,

rozdíl v týdnech bývá obvykle způsoben právě tím, že ovulace byla později, než by odpovídalo podle menstruace. Zhruba v 30 % bývá ovulace jindy než onen nejčastější 14. den cyklu. Vyčkejte ještě na další ultrazvuky, aby se zpřesnilo stáří gravidity a odhad termínu porodu.

Držím palce!

Přeji Vám hezký den,

MUDr. Martin Hynek

gynekolog-porodník, klinický genetik
www.gynfem.cz
www.cfm.gynpor.cz