Pocit píchání. Může to být po samovolném vymizení cysty na vaječníku?

Zodpovězené
27. lis 2019

Dobrý den,

mám dotaz. Letos v únoru mi byla nalezena cysta po zmeškání menstruace. V červnu byla podle utz pryč, sama vymizela. Ale já mám pocit píchání na té straně, kde byla. Ne pořád, ale občas. Jsem hypochondr a pořád se sleduji. Něco tam cítím, ale na druhé straně nic. Ovulace to není, tu poznám. Příští měsíc mě čeká preventivka, ale teď mi to vrtá hlavou.

Může to být ještě po té vymizelé cystě?

Děkuji.

Dobrý den,

ano, může to tak být. To, že cysta (tedy nejspíše dutinka po folikulu, dočasně vyplněná tekutinou) zmizela na utz, neznamená, že tam "spláclá" není dál a trošinku Vás zlobí.

Mějte krásný zbytek dne,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň