Ureaplazmata parvum a zánět močových cest. Může být příčinou nachlazení?

Zodpovězené
7. zář 2019

Dobrý den pane doktore,

moc děkuji za Vaši odpověď. Abych to tedy upřesnila. Nikdy jsem na záněty netrpěla. Neměla jsem ani výtoky, nic spojeného s pohlavním ústrojím.

Byla jsem ještě včera opět na hormonálním profilu a vše v pořádku až na zvýšený prolaktin. Dle laboratoře má být do 25 a já mám 53. Od ledna vůbec nemenstruji. Tyhle potíže s močovým ústrojím se mi objevily začátkem června a do teď se toho nemohu zbavit. Ano i lactobaciloza se mi objevila v pochvě. Přítele mám jednoho! Hygienu dodržuji!

V květnu jsem hodně zmokla, bylo ještě chladno a já v mokrých věcech zůstala do večera. Byla mi zima ❄. To je jen co vzpomínám, že by mohla být příčina. Dále pracuji jako pečovatelka v terénu a starám se o seniory (přebaluji, myji je apod).

Mohla by být i zde příčina?

V bazénu jsem byla naposled vloni. Nevím, co už s tím dál.

Děkuji moc za odpověď. Teď ještě ty ureaplazmata parvum, no hrůza. Bakterie v moči i vagině. Jsem už zoufalá...

Dobrý den,

jak jsem psal minule - bude potřeba dotáhnout vyšetřování. Příčina se podle něj snad najde, nějakou roli tam určitě bude hrát počínající přechod (jakmile ženy přestanou mít vysoké hladiny ženských hormonů, ubude o něco vaginální sliznice a tím také potrava pro "hodné" laktobacily, které vaginu chrání před nevítanými hosty).

Držím palce! A ureaplazmat se neděste, není to zas takový problém...

Mějte krásný zbytek dne,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň