Antikoncepce po trombóze. Budu moci ještě užívat v pilulkách? Jaká je nejlepší varianta?

Zodpovězené
11. pro 2020

Dobrý den,

včera mi zjistili trombózu hlubokých žil v levé dolní končetině (v lýtku). Vysadili mi ihned HA s tím, že léky vpichované do břicha budu užívat 3 měsíce. Chci se zeptat, jestli poté budu moct ještě někdy užívat antikoncepci v pilulkách, tentokrát bych přešla na nehormonální antikoncepci.

Je v tom nějaký velký rozdíl? Nebo bych úplně měla zavrhnout antikoncepci v pilulkách? Jaká je nejlepší varianta?

Děkuji moc za odpověď 🙂.

Dobrý den,

kombinovanou hormonální antikoncepci tzv. "pilulky" již užívat moci nebudete.
K úvaze po domluvě s Vaším gynekologem a hematologem by přicházely v úvahu pouze tzv. "minipilulky", které obsahují pouze jednu složku, která nemá vliv na srážení krve.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz