Bazální teplota vs. ovulační test. Čemu věřit?

Zodpovězené
27. říj 2022

Dobrý den,

snažíme se s manželem o miminko. Začala jsem měřit bazální teplotu, a měřit ovulačními testy - u ovulačních testu dodržuji pokyny, test dělat odpoledne ve stejný čas, 2 hodiny předem nepiji žádné tekutiny,a nejsilnější test vypadá jako na fotce, tudíž negativní, ale dle bazální teploty byla den po tomto testu ovulace.

Zajímalo by mě, čemu z těchto dvou aspektů tedy věřit?

Nebo je možné, že u anovolučniho cyklu klesne a stoupne teplota?

Předem moc děkuji za odpověď.

Dobrý den,

má-li pár pohlavní styk alespoň 2x týdně, tak není třeba provádět žádné z těchto vyšetření. Spermie přežívají v hlenu kanálu děložního čípku až několik dní. Na ovulaci tedy počkají.
Jak měření bazální teploty, tak ovulační testy dávají velmi nepřesné a tudíž nespolehlivé výsledky.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz