Bazální teplota a ovulační testy

sedmikraska000
11. bře 2016

Ahoj, už rok a půl (1.9.2014) se snažíme o mimčo a pořád nic. V lednu (14.1.2016) byl přítel na spermiogramu a vyšel hodně špatný, jen 1% dobrých spermií.

MS mi došla 29.2.2016 a od 5. dne (4.3.2016) jsem nasadila clostilbegyt a od 14. dne budu brát duphaston (13.3.2016).
Dnes jsem byla na ultrazvuku (dívala se jestli mám ovulaci) a říkala, že to vypadá bídně, takže ji asi nemám.

Řekla mi, ať si dělám ovulační testy.
Myslíte si, že mám začít už příští týden asi až tak v úterý (15.3.2016) nebude to pozdě? Neměla bych raději čekat na MS a začít měřit hned jak mi dojde?
A co bazální teplotu? Tu bych taky měla začít měřit od začátku MS nebo můžu začít klidně už zítra (12.3.2016)?

Jste na tom podobně někdo jak já?
Poradíte mi kdy si začít dělat ovulační testy a měřit bazální teplotu?

Omlouvám se za také stupidní dotazy, ale nic moc nevím o bazální teplotě a ovulačních testech.

Děkuji moc! 🙂

werik153
11. bře 2016

Ahoj, máš MS pravidelnou nebo ne ? Já měla cykly dlouhé 25 dní, takže jsem počítala s tím že ovulace bude někde v půlce ( 12 den) takže jsem začala testovat už 9den...a ovulaci jsem měla nakonec až 15 den 🙂 Měla jsem testy od Prenatal, je jich tam asi 5ks za 75,- od Dr.max jsem je měla pořád negativní....

werumka
11. bře 2016

@sedmikraska000 Tyjo, od 14. dne cyklu duphaston - to je teda docela odvaha. I kdybys měa tu nejrychlejší reakci na Clostil, tak 14. den přijde teprve ovulace a pokud bys dřív nasadila duphaston, tak ten folikul nepraskne, ale vstřebá se. Být Tebou, tak Duphaston zatím nenasazuju a počkám ještě tak 10 dní - můžeš mít zpožděnou reakci na Clostil a pak by mohla ovulace přijít až nějaký 20. den cyklu. Co přesně Ti doktorka dneska řekla?
Kup si ovulační testy a klidně hned od zítřka měř teplotu. Jakmile pak nasadíš Duphaston, tak teplota stoupne a nemá smysl už pak měřit. Ještě není nic ztraceno, je zbytečné ten cyklus hned házet za hlavu 🙂

no_title
11. bře 2016

Jak to myslí "vypadá bídně"? vyrostly folikuly nebo ne? Kolik mají mm? Může se stát, že do plné velikosti vyrostou až při 2. cyklu s Clostilem. Ten Duphaston jsi dostala 14. den nejspíš i proto, že to tento cyklus na ovulku nevypadá že prostě nevyrostly dost.
Ovu testy můžeš dělat i teď, ale BT by se měla měřit od konce MS. Můžeš měřit už teď, abys viděla, jak u tebe probíhá luterární fáze, ale nevyvodíš z toho důsledky, jestli ovu byla nebo ne.

sedmikraska000
autor
11. bře 2016

@werumka Že ten duphaston mám brát od 14. dne. A začít dělat ovulacni testy.

sedmikraska000
autor
11. bře 2016

@no_title No, nevyrostly.

A brala jste některá ten duphaston? Jsem si teď uvědomila, že nevím jestli ho mám brát 10 dní. Tak jestli jste ho braly taky 10 dní.

werumka
11. bře 2016

@sedmikraska000 no pri duphastonu už určitě ovulace nepřijde. Proto jsem psala, at pockas jeste deset dni, jestli ovulace nepřijde a pokud ne, tak ho nasad.

sedmikraska000
autor
14. bře 2016

@werumka Když jsem si dnes začala dělat ovulační testy a ukázala se mi slabší čárka, tak to znamená, že každým dnem bude sílit a až bude silnější než ta druhá, tak to znamená, že ten den bude ovulace?

werumka
14. bře 2016

@sedmikraska000 To se bohužel takhle říct nedá... slabou čárku můžeš mít celý cyklus. Můžeš jí mít trochu silnější, další den tam nebude žádná a další den může být test pozitivní. Ve chvíli, kdy je test pozitivní, tak ovulace dojde do 24-48 hodin.

sedmikraska000
autor
14. bře 2016

@werumka Aha, tak děkuji za info 🙂

natlinka27
9. pro 2018

Ahoj holky ve středu sem byla u dr na utz a říkal že mám krásně připravenou sliznici a ovulace by měla být během pár dní koukal jak na pravé tak na levé straně vytvořené folikuly ale bt se zatím podle toho netvari OT už nedělám akorát mě stresuji 😁 myslíte že ovu dorazí ještě? Nebo to bude spíše anovulak?

3kat3
13. zář 2019

Bude ovulace?

kocila
13. zář 2019

@3kat3 ne,negativni ovulacni test,carky museji mit stejne silne,testuj dal, pokud testujes poprve,tak zacni 12DC a pokracuj do pozitivniho testu

3kat3
17. zář 2019

@kocila děkuji dnešní

kocila
17. zář 2019

@3kat3 sili,ale jeste neni pozitivni..nicmene hladina LH hormonu se zveda a to je dobre.Pokracuj v testovani ted uz kazdy den ve stejnou dobu