Bolestivá hráze. Jak se zbavit bolesti?

Zodpovězené
12. led 2021

Dobrý den,

jsem maminka dvou dětí a od posledního porodu uběhlo více jak 5 let. Již několik měsíců mě trápí bolestivá hráze. U prvního porodu byla hráz nastřihnutá a u druhého ne, ale i tak jsem byla šitá. Pár dní po porodu se mi stehy rozjely a k srůstu jsem používala Hemagel a oplachy. Čas od času mě hráze bolí jak na dotek, tak i při sezení. Nejprve jsem se domnívala, že se jedná o opruzeninu. Ale již delší dobu používám kvalitní bavlněné spodní prádlo, speciální mycí gely a stejně čas od času hráz bolí. Je možné, bolest vzniká, při častém použití toaletního papíru, ale papír používáme kvalitní :( Byla jsem u svého gynekologa a vše mu přišlo v pořádku.

Chtěla jsem se zeptat, jestli Vás napadne, jak se bolesti zbavit?

Děkuji

Dobrý den,

pokud při gynekologickém vyšetření bylo vše v pořádku, tak by mohla pomoci návštěva ambulance bolesti. V ní větší možnosti, jak bolestivost řešit.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz