Nástřih hráze, jak jste se "tam" myly? Kdy vypadly stehy?

mishell56
26. čer 2015

Ahoj, mám takový možná dost divný dotaz, při porodu mi museli nastřihnout hráz takže mám stehy a zajímalo by mě jak jste se "tam" pořádně umyly popř. čím aby to nebolelo a tak? Jsem 7 den po porodu a pořád mě to jakoby táhne když se ohýbám, když si sedám, když jdu a při malé mě to lehce pálí, to ale pokládám za normální. Po každém použití WC se sprchuji, ale mám nějakou hrůzu si to třeba zkontrolovat zrcátkem, nemám odvahu se podívat :D A další otázka kdy vám začali vypadávat stehy? Dneska právě něco co vypadalo jako kus stehu odplavalo do sprcháče, není to brzo? Děkuji za každou odpověď

sim007
26. čer 2015

@mishell56 pocit tahani jsem mela taky...za cas zmizi....me bylo doporuceno delat oplach hypermanganem....vemte petku a do vicka dirky a tim to "osprchujte" 🙂 Nedejte si tam toho hypermanganu moc jak ja....mela jsem jeste tyden barevny nohy 🙂
A stehy teda nevim....vubec jsem to nejak nepozorovala.
A teda zrcátkem bych se nedivala ani za zlaty prase 🙂

andelka
26. čer 2015

Já jsem měla intimní gel s dubovou kůrou, a mazala jsem se i přímo gelem. Stehy začaly vypadávat tak za týden, to už by mělo být zatáhnuté a srostlé. Pak je dobré masírovat olejíčkem.
A odvahu podívat se, jsem měla tak po 3 měsících. 😅

michaelka83
26. čer 2015

Me strasne pomohl odvar z dubove kury. Několikrát denne jsem si to tam tímto oplachovala.

evulina77
26. čer 2015

@mishell56 já se často sprchovala vlažnější vodou a umývala intimním mýdlem, za pár dnů to bylo ok. Zrcátkem jsem se dívala skoro hned doma. Žádná hrůza a aspoň víš, co meješ a na co se zaměřit...

golymetr
26. čer 2015

Mně pomohla dubová kůra odvar, potirala jsem 3×denne a zahojilo se to rychle, byla jsem nastrizena už podruhé ve stejným místě.

anetpierowska
26. čer 2015

Casto jsem sprchovala a davala ve vane obklad ze zlatobylu lekarskeho. Moc to pomohlo.

elen222
26. čer 2015

@mishell56 ahojky, já jsem se myla intimním gelem, ale přímo na šití jsem radši nesahala (byla jsem sešitá hodně, u syna mě špatně sešili a po šestinedělí kdy to celou dobu přímo příšerně bolelo mě museli znovu uspat, rozstřihnout a sešít znovu a dcera měla téměř 5kg), ale po každém použití WC jsem místo hodně dlouho oplachovala proudem vody. Stehy mi začaly vypadávat tak po 12 - 14 dnech. Odvahu se "tam" podívat jsem neměla hoooodně dlouho 😀, nakonec se koukl dřív manžel a naznal, že to není taková hrůza 😀

ammmi
26. čer 2015

Já jsem se podívala v den co jsem přišla z porodnice 😀 a normál 😀 bála jsem se tam pořádně mýt, ale nakonec to nebolelo. Na mazání je dobrý gel z dubové kůry anebo Hemagel, ale to je finančně jinde 🙂 stehy mi vypadaly kolem 2 týdnů po porodu, pamatuju, že těch 14 dní po porodu už byly venku a to byla úleva, cítila jsem se pak výborně a konečně se dalo dobře sedět.
A opravdu to chce několikrát denně sprchovat.
Jo a taky si pamatuju, že asi po 7 až 10 dnech jsem se tam okolo stehů opatrně oholila, protože se to už nedalo vydržet 😀

adji
26. čer 2015

Taky jsem byla nastřižená a to docela fest do strany (malej měl vpáčenou ručičku a šel na svět jak Superman 😀). Myla jsem se intim gelem, pořád to tam sprchovala. Bolelo to asi dva týdny, nosila jsem si na sedání polštářkovej poporodní kruh. Ale radši jsem se tam nedívala - nechtěla jsem se zhrozit 😀 Nic ze mě ale nepadalo, nejsem si toho vědoma. Naštěstí cca 3 týdny po porodu už to bylo celkem OK a po šestinedělí jsem běhala už jak laňka 😀

jajulinkaa
26. čer 2015

Já byla nastřihnutá a sešitá i uvnitř a myla jsem se opatrně lactacydem ,a stehy mi asi vypadávaly postupně během šestinedělí a to sem se snad i poprvé holila a oholila si i steh :D ale taky sem se dole nekontrolovala zrcátkem 🙂 myslím že stehy vypadnou ,,až se jim bude chtít´´ 😉

ducik
26. čer 2015

@mishell56 intim gel s dubovou kurou je úžasný, vzdy okamzita úleva. Stehy můžou už po sedmi dnech vypadnout a to tahnutí hold je závislé na směru a délce nastrihu

jitavrtule
26. čer 2015

já nastřižená nebyla, ale potrhala jsem se, takže pár stehů bylo. Myla jsem obyč dětským mýdlem (kostkou) Babylove, které jsem měla vyhrazené speciálně jen na spodek, prostě jsem s ním přejela přímo přes stehy a pak důkladně opláchla. Zrcátkem jsem kontrolovala druhý den po porodu a sice nic moc - ani ne tak ty stehy, ale modřiny jako blázen a otoky - ale podle hmatu jsem to čekala ještě o hodně horší. Po propuštění z porodky, tj. 4. den po porodu proběhla další kontrola zrcátkem doma a už to bylo v pohodě - modřiny vstřebaný, otoky oplasklý, jen ty štychy se mě držely dlouho - vypadaly cca za 14 dní?

maare
26. čer 2015

Na lepší zhojení je super sedací koupel z řepíkového čaje, urychluje hojení a působí protizánětlivě.

miranda77
26. čer 2015

6 týdnů než vypadaly všechny stehy, jeden se mi zamířil, ten vyhnisal .... Nejhorší z celého porodu😬. Sprchovala jsem jen vodou, dávala řepík. obklady, mazala dubovou kůrou a sypala framykoinem ... Víc už se snad nedalo 😂

pajdousekk
26. čer 2015

Ja pouzivala klasicke antibakterialni mydlo Protex. Byla jsem sesita uvnitr normalnima stehama, ktere vypadavaly postupne ke konci sestinedeli a venku jsem byla sita samovstrebatelnyma stehama a ty uz jsem tam necitila 4 den po porodu. Jinak me na otok a hojeni pomohlo chodit curat pod sprchu, i my to v porodnici doporucili. Na normalni zachod jsem zacla chodit az po sestinedeli a ani ted, dva mesice po porodu my ten toaletni papir neni prijemny a to pouzivame extra jemny a drahy.

nnat
28. únor 2016

Ja jsem nasla na internetu obchod s přírodními produkty a byl doporučen gel s Myrthy.Začala jsem se jim mazat ihned a ted 7 den mam vše téměř zahojene.Na malou jsem chodila do sprchy a ihned se sprchovala a pak mazani gelem.

sonikmotlu
6. dub 2016

Ahoj.
Ja sem 4 mesice po prvnim porodu.
Chci se zeptat na siti hraze. Zajima me jestli jste dobre zasite nebo ne. Ja mam pocit, ze me dobre nezasili. Nemam krasny kulaty vstup do pochvy, ale v nastrihu mam jako by z kuze udelany zahyb smerem do pochvy. Jsem z toho rozhozena :(
Jake mate zkusenosti vy?

andelka
6. dub 2016

Po nastrihu 6 let,není poznat kde byl. Nikdy jsem problémy neměla,ani po šestinedělí. Cvičila jsem s epinem tak byl malý,a druhý porod úplně bez poranění. Někdy bohužel to nesesiji úplně ideálně. 😢

andrejinda
6. dub 2016

Ahoj, nástřih jsem měla u obou porodů a pokaždé jsem hned mazala gelem na hojení hráze Mithra od Nobilisu a super, moc mi to pomohlo. Už jen ten pocit, že to něčím mažu, že to není jakoby suché a nějak to asi i znecitlivuje, působí antimikrobiálně a urychluje hojení. Po každém sprchování jsem se mazala a fakt spokojenost maximální. Po prvním porodu jsem nemohla snad 3 týdny ani sedět, ještě doma jsem seděla snad 2 týdny na nafukovacím kruhu...fakt bolest jako sviňa a taky to dost "táhlo", ale hojilo se mi to v pohodě, kdy vypadaly stehy už si nepamatuju, ale docela brzo a vše Ok. Podívala jsem se se zrcátkem hned doma, byla jsem zvědavá🙂 Po druhém porodu mě taky museli nastřihnout a to bylo úplně v pohodě, skoro vůbec to nebolelo, seděla jsem skoro hned normálně.

soyevita
6. dub 2016

@sonikmotlu neboj,ještě se to hodně zlepší,mě to přišlo taky strašné.Když jsem šla rodit 3dceru,tak mi říkali,že není poznat,že jsem byla už někdy šitá.A i po třetím šití to není poznat.Ale chce to čas 😉

gingergia
6. dub 2016

A doporučuji "tam dole" větrat 🙂 Já jsem si, když šla malá spát a nikdo nebyl doma), vzala přebalovací jednorázovou podložku, přece jen šly ještě trochu očistky, tak abych nic neušpinila, a prostě jsrm ležela bez spoďárků a větrala 😀 A gel z dubpvé kůry super, dávala jsem si ho chladit do lednice, což také bylo příjemné...

ppejskova
6. dub 2016

Studenou sprchou ze začátku slabší proud... Pak důkladně osusit, první týdny jsem používala extra jemné kapesníčky místo osušky, a za sebe namazat bepanthenem plus,hojí a dezinfikuje za necelých 14 dní jsem ani nevěděla že jsem byla šitá 🙂 a to jsem byla roztrhaná né nastřižená, což se hojí hůř...

nunacek
7. dub 2016

@sonikmotlu Já mám kosmetický nástřih od obou porodů. Na kontrole po 6N se doktor v obou případech musel dívat do papírů, zda mě vůbec nastřihávali 😅 🙂 Takže mě sešili fakt dobře. A zhojilo se to evidentně na výbornou. Od porodu jsem se celé 6N často sprchovala studenou vodou a natírala gelem z dubové kury. Nic víc. Sedět jsem mohla hned na porodním sále. "Tam dolů" jsem se mrkla už v den porodu a přišlo mi vše ok (jen u druhého porodu jsem měla po celem spodku modřinu, ale ta s nástřihem neměla nic společného, ta byla od narážení hlavičky).

kika_21
7. dub 2016

Super byla dubová kůra.

veronika182
7. dub 2016

Upřímně nesprchovala jsem se po každým WC, to bych nedělala nic jiného...po čůrání jsem se opláchla hodně teplu vodou z malé petky do mísy a bylo..a namazala gelem z dubové kůry 🙂 toť veškerá péče o nástřih...zhojil se za 5 týdnů a vše bylo ok 🙂 sřižená jsem byla naštěstí dobře, mohla jsem hnedka sedět.

soyevita
7. dub 2016

@ppejskova No já bych řekla,že obecně se natržení hojí daleko líp než nástřih.

misule55
7. dub 2016

Ja po kazdem Wc mylavodou, vlaznou a asi dvakrat denne intim gelem. Ja se teda koukala asi po tydnu a neverila vladtnim ocim, ale uz jeto rok, vsechno sezahojilo a funguje jak ma. Jinak stehy po tydnu jsou ok, mi treba poslednivypafl az asi po mesici 🙂

ppejskova
7. dub 2016

@soyevita no nevím, je to moje první ale co jsme se tak v porodnici bavily tak holky po nástřihu druhý den už normálně fungovaly tu co byly potrhané jako já sotva lezly... Jde asi o to ja se to potrhá, já to měla dost ošklivý, protože malá musela honem rychle ven nebyl čas řešit nástřih a podobně... A když je to kontrolovaný tak je ta rána čistější líp se sešívá 🙂

soyevita
7. dub 2016

@ppejskova Sešit jde nástřih líp,ale hojí se lépe roztrhnut.íČistý řez se hojí lépe – může se to na první pohled jevit logicky, že přímý řez provedený zkušeným porodníkem se bude hojit lépe, ale ne vždy tomu tak musí být. Přirozené natržení si totiž vždy vybere cestu nejmenšího odporu a tak se povětšinou vyhne velkým cévám, nervům či svalu a většinou ani není tolik rozsáhlé a hluboké. Kdežto nástřih si nevybírá a jde skrz všechny tyto struktury.

soyevita
7. dub 2016

@ppejskova A každá to máme jinak,někdo naříká a "sotva leze" a druhá normálně funguje.Každý máme práh bolestivosti jinde........Já můžu srovnávat nástřih a natržení,natržení se mi daleko rychleji zahájilo a normálně jsem si mohla sednout.U nástřihu byly problémy.Dlouho trvalo než bolest a vymizela

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru