Nástřih hráze - následky

pokyska
21. lis 2016

Ahoj všem, jsem 4 týdny po porodu, dělali mi nástřih a když jsem se doma podívala tam dolů, jak to tam vypadá, dost jsem se zhrozila a je mi z toho často do pláče... netušila jsem že tam může vzniknout něco takového jako udělali mě... dělali mi šikmý střih a nastřihly i pysk... dívala jsem se kde jsou stehy a v onom místě ne... prostě teď mám ten pysk na 2 části, už to nevypadá tak jako dřív a já nevidím žádný náznak, že by to k sobě mělo srůst, když tam ani nedali steh. máte prosím někdo podobnou zkušenost? zahojilo se to či po čase srostlo? vím že jsem brzy po porodu, ale tohle mě víc než zneklidňuje, připadám si že mě připravily o kus ženství, hodně mě to trápí. Děkuju všem za své zkušenosti, pro mě je tohle hodně intimní a bolestivý téma.

alassel
21. lis 2016

Ja mela stejny pocit po porodu, zeptej se na to dr na ko po sestinedeli. Musis vydrzet. Ja si ted po trech letech od porodu prisla na to, ze mam na pipce diru jak me blbe sesili..

pokyska
autor
21. lis 2016

@alassel já nevím co mi na to můj dr řekne, mám v plánu od něj odejít, protože mi před těhotenstvím zanedbal cystu, tak se vsadím že mi řekne, že to co tam mám je v pořádku, ale mě to v pořádku teda fakt nepřijde, myslím si že to zašily špatně, aspoň takový je teď můj pocit a proto hledám někoho kdo měl třeba to samé

duf3
21. lis 2016

Ahoj mě po porodu zašili špatně jakože málo stehů špatně se to hojilo a měla jsem i horečku tak to tři dny po porodu přešívali - musím, ale říct, že to byla největší bolest co jsem zažila kam se hrabou moje 36hodinové porody 🙂 každopádně řešili celkem hned. Možná bych zkontaktovala právě toho porodníka co to šil ať to zkontroluje ono možná po zdravotní stránce to není žádný problém, ale člověk neřeší jen zdraví že třeba minimálně doporučí co dál.

svija
21. lis 2016

@pokyska - mě se po druhém porodu rozjely stehy od sebe tak půl cm a jeden úplně vypadl. Jela jsem s tím do porodnice zpátky, 10 den po porodu. Tam mi to dr. zkontrolaval a říkal, že pokud to je to "jen" takhle, že se s tím nic nedělá, nechá se to dohojit a pokud by to bylo pořeba řešit tak až po zahojení nějakým novým zákrokem. Nakonec se to dohojilo celkem dobře, na to jak to vypadalo, ale v 6ti nedělí jsem doma brečela, jak budu must jít na plastiku pipiny.

katherinaa
21. lis 2016

Mela jsem to samy a neboj sroste to, jen to trva.. mne srostlo az ke konci sestinedeli. Ale upřímně, stejne to neni v takovym stavu jako předtím :/ kup si dubovou kuru, urychluje hojeni

ma_cherie
21. lis 2016

@duf3 Smím se zeptat? Oni ti to na to přešívání neumrtvili?? 😢

pokyska
autor
21. lis 2016

@duf3
@svija
ta plastika už mě právě taky napadla, koukala jsem na nějaké diskuse, ale není to levná záležitost... a říkám si proč bych měla platit za to, že to náká doktorka zmatlala...
když se dolů podívám tak to obrečím, manžel mi nic špatnýho neřekne... ale jde i o můj osobní pocit a samotný se mi nelíbí, jak to tam vypadá, mít pipku na dvě části.

@katherinaa takže jsi měla taky pysk na dvě části a srostlo to? nemám to sešité k sobě tak si říkám zda to sroste, zatím to tak nevypadá

svija
21. lis 2016

@pokyska - mě se to nakonec zahojilo lépe než to vypadalo a než jsem čekala, ale úplně dokonalé to není. Manžel si nestěžuje, já jsem si zvykla. Naštěstí jsem měla šitý jen ten nástřih, žádné vnitřní a jiné stehy. Taky jsem si to mazala dubovou kůrou v gelu a doporučili mi i oplachovat v odvaru ze řapíku.

katherinaa
21. lis 2016

@pokyska jojo přesně.. měla jsem z jednoho pysku dva a divne to viselo. Stehy mi vypadly uz v porodnici a ja se hrozne bala to nekomu rict, protoze jsem chtela už domu 🙂 doma jsem hned volala na gyndu a sestra me ujistila ze je to v poradku a sroste to. Cely sestinedeli se nic nedelo a az na konci se to začalo dávat dohromady. Ja mam ještě blbou tkan, ktera se spatne hoji, takze vidim ze je to jiny, ale podle dr. to srostlo hezky. Za chvili budu rodit znovu, tak doufam ze mi to opravej trochu 😀 nepozoruj to a hodne to maz tou kurou.. urcite to sroste co nevidet

pokyska
autor
21. lis 2016

@katherinaa uf tak to jsi mě ted aspon trochu uklidnila a budu se modlit že to k sobě sroste.. já se té dubovky bála, sice mi to říkali v porodnici ale nepálí to? já měla tu jizvu dlouho citlivou a ještě mám tak se bojím tam cokoliv dát.

katherinaa
21. lis 2016

@pokyska nn ona spis chladi 🙂 mne pomohla hodne, taky jsem to mela citlivý hodne a curat jsem chodila jen do sprchy snad 14 dnu

zuzinka6
21. lis 2016

já jsem taky čurala jenom do sprchy a na konci 6tinedělí jsem si pořád ještě nesedla... a to jsem měla jenom zvenčí pár stehů

duf3
21. lis 2016

@ma_cherie Nejdřív měli snahu že ne, ale potom mi neco na umrtvení píchli, ale strašně rychle to vyprchalo měli tam toho spravování víc, ale víš jak tři dny po porodu je ještě všechno rozbolavělí a jak ti do toho začnou šahat tak nic moc a já ještě hned po porodu dostala zánět ledvin takže jsem měla antibiotika a opravdu vysoky horečky 40 tak možná jedno s druhým a zážitek nezapomenutelný. První porod jsem měla císařem a fungovala jsem prakticky okamžitě po porodu v pohodě a po přirozeném porodu celé šestinedělí katastrofa... každopádně ono se všechno zahojí a teď už mi to spětně ani moc nepřijde, ale v tu chvíli kdy ještě hormony pracují a všechno je čerství tak nic moc 🙂

ma_cherie
21. lis 2016

@duf3 to mě moc mrzí, jsem ráda že už je to dobré, ale škoda, žes musela mít takový zážitek ☹

yerry
21. lis 2016

@pokyska ahoj. Spousta doktoru jiz v dnesni dobe nabizi moznost platiky. Ale to v tom pripade ze mas jiz materstvi vyreseno, ze uz v planu nemas dalsu deti (samozrejme ti to nikdo nezakaze, ale aby se to nedelalo zbytecne)

mrskato
22. lis 2016

Ještě chvíli počkej, já měla nástřih jako kráva, protože šel malej ven zadkem a ještě k tomu byl na KP větší, hojila jsem se 7 týdnů, byla jsem z toho hotová, hlavně i proto, že mi brzy vypadávaly stehy, teď mám 13 týdnů po porodu a už je to dobrý, jizva samozřejmě vidět je, ale dá se to. Myslím, že je ještě brzy dělat unáhlené závěry, nestresuj se zbytečně. Jak už někdo výše psal, dělají se i plastiky, pokažené, resp. blbě sešité nástřihy jsou snad i hrazený pojišťovnou (jejich plastika).

pokyska
autor
23. lis 2016

@mrskato děkuju za útěchu, víš jak člověk to vidí a děsí se... je mi 30.. fakt nemíním házet sex na hřebík..

mrskato
23. lis 2016

@pokyska me bude 30 ted v nedeli😂 kdyz jsem ziskala odvahu a podivala se poprve dolu od porodu,malem me slehlo,mela jsem pocit,ze to uz nikdy nemuze vypadat jako driv😂

pokyska
autor
24. lis 2016

@mrskato já se podívala jak mě propustili domů a zhrozila jsem se..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru