Dotaz ohledně IUI. Je možné i u žen, které jsou rozvedené a mají už jedno dítě?

Zodpovězené
22. led 2021

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat, zda IUI je možné i u žen, co jsou rozvedené a mají už jedno dítě. Otec platí alimenty, ale chtěla bych ještě jedno miminko, aby moje dítě nezůstalo samo. Bydlím v rodinném domě s mojí mámou, rozhodně finančně nestrádám.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

k provedení IUI není podstatné kolik máte dětí ani zda jste či nejste rozvedená.
Ze zákona je možné v ČR léčit jen páry - muže a ženu.
V případě, že nemáte partnera, je jedinou legální možností léčba v zahraničí, kde je tento postup legální.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz