Kontrola u gynekologa v těhotenství. Postupuje můj lékař správně?

Zodpovězené
2. bře 2023

Dobrý večer,

pracujete v oboru gynekologie, a tak se Vás chci prosím zeptat, zda můj lékař postupuje správně.

Je mi 38, cukrovka DM 2, astma. Nyní 15+0. Na screeningu jsem byla 16.2. 2023 a lékař si mě pozval na kontrolu až 13.4., což je 8 týdnů. Přijde mi to dlouhá doba bez jakékoliv kontroly.

Nebo je to tak v pořádku a běžně se to praktikuje?

Děkuji

Dobrý den,

protože problematice prenatální péče se nevěnuji a problematika se vyvíjí, tak nejsem schopen věrohodně odpovědět.

Doporučuji však v případě pochybností přímo situaci prodiskutovat se svým gynekologem.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz