Místo holky kluk?

smselektro
15. bře 2017

Ahoj holky, chci se zeptat, zda se některé z vás stalo, že se během těhotenství změnilo pohlaví dítěte, resp. tipy lékařů. Mě na prvním screeningu řekli holčičku (podle nějaké kůstky) a za čtrnáct dní na běžné kontrole u gynekologa (tj. dnes) nám byl řečen chlapeček, dokonce jsme viděli pindíka (svítil na obrazovce)...Já už jsem byla smířená s holčičkou a teď toto? Je možné, že je to skutečně kluk?? Stalo se vám něco podobného?

kacasa
15. bře 2017

Mé sestře říkali celé těhotenství, že to bude holčička..narodil se kluk

elveren
15. bře 2017

Mě se to tedy nestalo - malý se pindíka fakt utajit nesnažil 🙂 Ovšem dvěma mým známým bylo řečeno (a po celou dobu těhotenství potvrzováno), že čekají holčičky. Překvapení, když vylezli kluci, bylo opravdu veliké 🙂
Je jedno, co to bude, hlavně že bude zdravé a že se na něj maminka těší 🙂 Já mám potvrzeného kluka, ale kdyby nááááhodou vykoukla na svět holčička, je to jedno. Holt bude chvilku "chodit" víc v klučičích barvách 🙂

marrei
15. bře 2017

Ve 12 tt jasná holka, ve 20 tt jasný kluk...

smselektro
autor
15. bře 2017

@kacasa
@elveren

Holky děkuji za odpovědi, mně to je svým způsobem taky jedno, hlavně zdravé miminko, ale šok to teda byl, to nepopírám, všichni kolem už ví o holčičce, tak teď zase budeme muset říct, že to byl asi omyl. Třeba to bude příště zase holčička 😀

smselektro
autor
15. bře 2017

@marrei

Jé, tak to je jak u nás 😀...to je sranda, ještě, že máme na výběr jen dvě pohlaví 🙂

elveren
15. bře 2017

@smselektro proto jsem nechtěla pohlaví nikomu říkat a nechtěla jsem to ani vědět. Jenže Niky pinďu opravdu hrdě ukazoval :D Když to není jasné, nakupte si neutrální věci a je vyřešeno 🙂 A myslím, že v tom cca 25tt to bude o dost jasnější ;)

absintka19
15. bře 2017

@smselektro to je pech 🙂 my schvalne proto nerikali pohlavi az do posledniho utz 🙂 tam je totiz nejvyssi pravdepodobnost ze se to nezmeni 🙂 i kdyz jiste je to az po porodu 🙂
Stejne jako tehu jsme potvrdili az v 26tt az vylezl pupek a neslo si to nevsimnout 🙂

smselektro
autor
15. bře 2017

@elveren

No, budeme muset počkat do toho velkého UZ...je to napínavé 😀

smselektro
autor
15. bře 2017

@absintka19

Nevím proč, ale chtěla jsem se o to se všemi podělit, teď budu trapasit s klukem🙂...ale tak nevadí no, příště budu moudřejší a pohlaví prozrazovat nebudu v tak raném stádiu těhu 🙂

luska__
15. bře 2017

divím se, že to někomu řeknou na 1 screeningu 🙂 navíc to nikdy není 100% takže , se to má brát jen teoreticky, rozhodně bych minulý týden,když by mi řekli pohlaví nekupovala buď růžový nebo modrý. Pojedu neutrál až do 2.screeningu
navíc bílé ,šedivé věci jsou možná studené, ale hezké

absintka19
15. bře 2017

@smselektro my jsme cekali se vsim co to slo, kdyby se neco pokazilo 🙂

absintka19
15. bře 2017

@luska__ presne 🙂 nerikaji dle meho nikdy na 100% jen maminy jsou tak rady ze nevnimaji 🙂 my tedy cekali do cca 30tt 🙂 neni kam spechat

smselektro
autor
15. bře 2017

@luska__

No jasně, já budu nakupovat až tak v osmém/devátém měsíci, takže to je v pohodě a MUDr. byla mladá, řekla jen, že tipuje podle dvou souběžných kostí, že to bude holčička...ale víš jak, když už člověk slyší holčička, tak se na ní pak naladí 🙂...

smselektro
autor
15. bře 2017

@absintka19

S tím čekáním je to moudré🙂

absintka19
15. bře 2017

@smselektro coze? Podle kosti? To je blbina 🙂 koukat se musi mezi nozky 🙂 zda je kavove zrno nebo pipik 🙂

smselektro
autor
15. bře 2017

@absintka19
Nevím, prostě viděla mezi nohami kůstku asi souběžnou s páteří či co a říkala, že z pravidla když jsou kůstky rovnoběžné, tak že je to holka...tak jsem to pochopila já 😉

panickatlamicka
15. bře 2017

@absintka19. Mne rekli obe deti 99,9%, Vendulku ve 12 tydnu rekli, ze bude holcicka na 85%. Podle me zalezi na zkusenosti daneho lekare a na tom, jak se mimco natoci. Myslim, ze si lekari mnohdy byvaji jisti na 100%, ale z nejakeho duvodu si nechavaji rezervu (aby je nejaky pomatenec treba nezaloval?nevim.)

smselektro
autor
15. bře 2017

@panickatlamicka

Asi i zkušenost hrají roli...můj gynekolog je bývalý primář, už je to starší zkušený pán...taky říkal, že ačkoli to vypadá nežensky 😀, tak jako bernou minci to brát ještě nemáme...

slimacikmia
15. bře 2017

V tak rannom štádiu sa nedá potvrdiť pohlavie, oni sa totiž pohlavné orgány do určitého obdobia vyvíjajú rovnako, resp. veľmi podobne a pomocou usg sa to prakticky nedá rozlíšiť. Nie je dobré, ak lekár predpovedá pohlavie tak skoro, rodičia sa potom na to môžu fixovať. Samozrejme, šanca je 50:50, takže sa občas aj trafí. :D

simkrk
15. bře 2017

me dr.rekl pohlavi az v 18tt s tim ze to bude jistota jelikoz do tohoto tydne se pohlavi muze zmenit 🙂 proto je lepsi si pockat 😀 🙂

smselektro
autor
15. bře 2017

@slimacikmia
@simkrk

Aha, tak to jsem nevěděla, budu raději nohama na zemi a počkám si až za pár týdnů. I když si říkám, že pindík už snad dovnitř zpět nezaleze 😀 (dělám si samozřejmě srandu)...Děkuji za odpovědi 🙂

alkapinka
15. bře 2017

Me se to stalo ted..takze techapu..do 20tt jasna holka..i dve kartarky jasna holka.. na 2.sreeningu spolu s genetikou ve 22.tt kluk jako poleno.. pindik tak velkej,ze jsem si myslela ze to je noha😁😁..
sla jsem vratit ruzovy veci a objednala modry😁
ale trvalo mi to tak 3-4tydny si"zvyknout"..

Vetsinou se tak stava ze z holky se stane kluk..ale opacne se to nedejeeee😉

kamila297
15. bře 2017

Takže 14 dní jste se "smiřovala" s holčičkou... Bože, co by za to dali páry, které se snaží o dítě řadu let a je jim naprosto jedno, co by to bylo za pohlaví, hlavně aby dítě bylo zdravé.

smselektro
autor
15. bře 2017

@alkapinka

Tak to je vtipný 😀

smselektro
autor
15. bře 2017

@kamila297

Proč ta jízlivost? Dotknout jsem se tím nikoho nechtěla, i já si před tímto těhotenstvím prošla svým.

kamila297
15. bře 2017

@smselektro O to víc nechápu Vaše "starosti"...

gepe
15. bře 2017

@smselektro prvorozena do 22tt kluk. Druhorozeny od zacatku kluk.
@kamila297 trochu mimo komentar a zbytecne drazdici reakce. Nikde nepise ze je to starost apod., pouze se pta zda ma nekdo podobnou zkusenost.

smselektro
autor
15. bře 2017

@kamila297

Ale houby starosti, prostě jsem se zeptala, zda se to někomu stalo taky, pohlaví dítěte je mi jedno.

smselektro
autor
15. bře 2017

@gepe

Jejda, tak to nás čeká možná ještě pár změn 😀!

gepe
15. bře 2017

@smselektro to je mozny ;) pokud nevyvali kulky a pindika primo na sondu neni to jisty 🙂 doporucuju porizovat spis neutralni veci 🙂)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru