Menstruace a vynechávání. Co dělat?

Zodpovězené
10. bře 2023

Dobrý den,

jsem již 14 měsíců po porodu syna. Nyní jsme se s přítelem dohodli, že se chceme snažit o druhé mimčo. Problém je ale s mojí menstruací, už mi 3x úplně vynechala. Podle mojí gynekoložky je vše v pořádku a dole nemám podle ultrazvuku žádný problém.
,
Poslední menstruace byla od 30.1. - 4.2. po vyvolávací injekci. Vzhledem k tomu, že cykly mám různě dlouhé, a to až 36 DC, tak ani nevím, kdy menstruaci očekávat.

A jestli se nedostaví, tak mám jít zase na injekci?

Čím popřípadě srovnat cyklus?

A jaké vitamíny bych mohla užívat, abych napomohla otěhotnění?

Ovulační testy jsem si dělala a vycházely mi pozitivní 24.2. - 25.2. Nyní jsou těhotenské testy negativní (jsem 11 dpo).

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

v situaci tak, jak ji popisujete, by bylo možné se domluvit s Vaší paní gynekoložkou na ultrazvukovém sledování, zda roste na vaječníku folikul (váček s vajíčkem).
Pokud ano, tak pouze podpořit ovulaci a snažit se otěhotnět přirozeným způsobem.
Pokud by folikul nerostl lze jej podpořit léky (jsou na předpis).

Pokud takové sledování u Vaší paní doktorky nebude možné, tak doporučuji navštívit specializované pracoviště reprodukční medicíny - centrum asistované reprodukce.
Z vitamínů lze doporučit pouze kyselinu listovou pro prevenci vývojových vad páteře u dětí. Ostatní doplňky stravy nelze doporučit - není prokázané, že by skutečně fungovaly.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz