Možné těhotenství. Počkat do ms a udělat si test, nebo zajít k dr.?

Zodpovězené
11. kvě 2020

Dobrý den,

měla jsem nechráněný pohlavní styk 2. května a v tu dobu nejspíš i ovulaci. Přítel byl ve mně ani ne minutu, protože jsem pocítila pálení a štípání, tak jsem řekla dost, nebyl ani mokrý a ani se neudělal a asi o 3 dny později, jsem začala mít citlivé bradavky na dotek a takové tlaky, píchá mě uprostřed pupíku, neustálé močení a bolest v levém i pravém podbřišku, ale jen slabočkou a když v klidu ležím, píchá mě v pravém podžebru při dýchání.
Těhotenský test jsem si dělala dnes, což je 6 dní po pohlavním styku a přijde mi brzo na těhotenské příznaky a stalo se mi to už víckrát, že jsem měla takový pocit, kromě citlivých bradavek, které mimochodem nemám citlivé ani před MS. Mám teď přibližně 13 dní do MS, mám hustý tvarohový výtok, který mě trapí už delší dobu. K tomu pálení při močení - měla už jsem 2x prášky na zavádění a nic nepomohlo, pak jsem dostala výplach a na chvíli mi to pomohlo a teď zase znovu.

Chci se zeptat jestli, to může být těhotenství a mám počkat do ms a udělat test, a nebo mám zajít na gynekologii a nějak to probrat s doktorkou.

Děkuji předem za odpověď.

Dobrý den,

provedení těhotenského testu má smyl nejdříve v den očekávaného vynechání menstruace.
Máte-li i jiné dlouhodobější obtíže, tak doporučuji návštěvu gynekologa.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz