MS o 14 dní dříve. Čím to může být?

Zodpovězené
10. led 2020

Pěkný večer přeji,

mám dotaz. Dostavila se mi moje ,,týdenka" ale o 14 dní dřív než normálně. S pravidelností problém nemám, pokaždé, dá se říct, přesně na den. Tak mě to vykolejilo. Navíc mám, jak se říká, ,,splašené hormony". K doktorovi pochopitelně půjdu, ale až to skončí. Jen bych ráda do té doby nezešedivěla 🙂 .

Děkuji

Dobrý den,

příčin může být celá řada. Doporučuji provedení těhotenského testu. Nepravidelné krvácení může být příznakem mimoděložního těhotenství. Bude-li test negativní, tak poté důvody krvácení většinou nejsou nijak ohrožující. A příčiny, které je působí, se již obvykle neopakují. Návštěvu lékaře každopádně doporučuji.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz