Můžu být těhotná?

Zodpovězené
3. kvě 2021

Dobrý den,

už jsem maminkou 2 dvou dcer. S partnerem spolu spíme často a já neberu antikoncepci 2 roky. Držíme se metody přerušované soulože s tím, že vždy vytáhne včas a udělá se mimo mě. Na preejakulát si též dáváme pozor a opakovaný sex jsme neměli.

Menstruaci jsem měla až doteď i bez HA pravidelnou max. zpoždění jen 1 den, nebo se naopak objevila o 2 dny dříve, ale to jen výjimečně...spíš je vždy přesná. Poslední menstruace proběhla od 18.2. do 23.2. Ale tento měsíc jsem ji měla dostat už 16.3. a stále nic. Jsem z toho celkem rozhozená, a to z důvodu, že i při zpožděné menstruaci jsem věděla, že přijde, protože mě bolel podbřišek, prsa a záda, ale tentokrát nic. Prsa nebolí, ani podbřišek se neozývá a záda také ne..a při včerejším sexu mi přítel řekl, že to už asi dostanu, protože jsem měla jen lehce narůžovělý vaginální sekret, ale i tak se menstruace nerozjela.

Vím, že každé těhotenství může být jiné, ale u obou dcer jsem měla příznaky hned, a to, že jsem těhotná, jsem poznala ještě než vynechala MS.

Je možné, aby přítel necítil, že do mě třeba ukápl, když dlouze opravdu dlouze zadržuje ejakulaci?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

metoda přerušované soulože je velmi nespolehlivá. Doporučuji provedení těhotenského testu z moči.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz