Špatný pocit, že nezafungovala antikoncepce

renvik
2. čer 2019

Dobrý den.
Začnu asi takhle- je mi 17 let, mám přítele a beru antikoncepci Sidreta.
S přítelem spolu normálně spíme, ale i když si dáváme pozor, asi 4 měsíce zpátky nestihl přítel včas vytáhnout. Měla jsem strach, ale když přišla ms, strach opadnul.
Na pálení čarodějnic jsme se připili a uteklo mu to znovu. Za 4 dny jsem měla dostat ms a přišla normálně.
Teď ale asi 3 dny zpátky mi začaly takové cuky v podbříšku a já se začala tak strachovat, že ze stresu mi je špatně po všem, co sním a z toho, že mi je špatně, jsem ve stresu ještě víc a je mi ještě hůř.
Mám teď 4 dny před ms, sem tam mě pobolívá břicho a prsa mě před ms vždy bolí, takže i to mi moc nepomáhá.
Zatím jsem se nekupovala těhotenský test, chci ještě počkat na ms. Ale strachy pomalu nespím.
Myslíte si, že je tu nějaká větší šance, že bych byla těhu?

julielim
2. čer 2019

Já myslim, že to budeš mít všechno psychické. Každopádně test bych koupila i tak a udělala si ho klidně hned, ona MS při braní antikoncepce bohužel vlastně o ničem nevypovídá 🙂

renvik
autor
2. čer 2019

@julielim dobře, děkuji

anita003
2. čer 2019

Bereš antikoncepci a ještě praktikujete přerušovanou soulož? A není to zbytečné? Chápu, je ti 17, otěhotnět určitě nechceš, ale strachovat se z otěhotnění, když se partner neudělá mimo..?

janey007
2. čer 2019

@renvik když jsem před lety na škole brala antiko, nikdy jsme si pozor nedávali, pokud bereš poctivě pilulky, je to zbytečné 😉 hlavně klid 😉

ronja55
2. čer 2019

@janey007 tohle bych fakt netvrdila. Já jsem brala antikoncepci 5 let každý den v sedm hodin večer. Nikdy jsem nevynechala ani jeden prášek. A ejhle doma mi tu běhá 20 měsíční syn. Ten měsíc byl jen jeden sex a presto se syn povedl. Tak že ani hormonální antikoncepce není 100 %

janey007
3. čer 2019

@ronja55 tak samozřejmě nic není vyloučeno. Ale pokud slečna bere pravidelně pilulky, myslím, že tím, že se bude že sexu stresovat a každý měsíc se sledovat, nikam nevede... Ta pravděpodobnost není velka, mnohem menší než při použití např. jen kondomů. Může se samozřejmě chránit ještě jinak, pokud chce "větší" jistotu..

renvik
autor
3. čer 2019

@janey007 beru je poctivě každý den, nikdy jsem nevynechala, beru je od ledna. Při pauze nikdy nic radši nezkoušíme, vždy až mimo pauzu

kuttu
3. čer 2019

@renvik Já brala antikoncepci asi 15 let a musím říct že všelijak,i se mi stalo že jsem zapomněla a brala pak 2 tabletky najednou.Sex jsem normálně s přítelem provozovala a neotehotnela jsem....je asi 2 %zen co otehotneni přes antikoncepci ale jinak funguje spolehlivě.Tehotna nebudeš,příznaky si fsugerovavas.

dadulakk
3. čer 2019

Tohle je sranda😀já brala antikoncepci dohromady asi 8 let a nikdy mě ani nenapadlo provozovat ještě přerušovanou soulož 🙄🙄🙄 a nikdy se nic nestalo 🤩

janey007
3. čer 2019

@renvik my jsme měli sex normálně i v pauze. Nikdy se nic nestalo 😉 dávala jsem si pozor pokud jsem měla např. střevní potíže nebo brala antibiotika, pak může být účinek snížený. Jinak bych byla v klidu a antikoncepci věřila. Mně by trápila spíš než otázka toho, jestli antikoncepce sama od sebe selže, jak moc je vhodné ji brát... Ale chápu, že jsi mladá a otěhotnění rozhodně není na pořadu dne. Taky jsem ji brala asi 7 let, na SŠ a VŠ. Dneska po dvou dětech jsme na kondomech a ač je to mnohem méně spolehlivé, věřím, že se chráníme dostatečně. Tím chci jen říct, že bych se opravdu nestresovala a příznaky nebudou těhotenství, ale jen od nervů 😉

julielim
3. čer 2019

@ronja55 mamka má přes antinu 2 děti a brala jí poctivě :D takže to, že si dávají pozor je naopak hodně zodpovědný, ne zbytečný :D

renvik
autor
3. čer 2019

@kuttu asi to dělají i nervy ze školy a strachy z tohohle k tomu.. asi jen ty nervy. Je mi dnes lip a navaly na zvraceni nemam. Je to uz lepsi, kdyz jsem klidna.

martiina_k
8. čer 2019

Jak to dopadlo? Nejsi těhotná, že?

renvik
autor
11. čer 2019

@martiina_k díky Bohu, nejsem

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru