Nasazení antikoncepce po trombóze. Jak to řešit, když ji nemůžu?

Zodpovězené
19. kvě 2022

Dobrý den,

je mi 16 let a ve 14 letech mi zjistili trombózu. Píchala jsem si injekce do bříška a brala Warfarin, léčila jsem se rok a nedávno jsem byla u mé gynekoložky, a ta mě ujistila, že antikoncepci užívat nemůžu. Ještě mi řekla, že můžu jít na nějaké léčení - teď si vůbec nevzpomínám název, ale pod pojmem “Trombo”.

Zajímalo by mě, jak to tedy s antikoncepcí vyřešit, když ji nemůžu?

Dobrý den,

doporučuji konzultovat a kontaktovat hematologické pracoviště, kde jste byla léčena.

V určitých případech je možné použít antikoncepci (hematolog musí specifikovat kterou přesně). Existuje více typů antikoncepce.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz