Nástup menopauzy, Novofem, žádná antikoncepce. Je možnost otěhotnění?

Zodpovězené
27. říj 2020

Dobrý den,

je mi 41 let, moje poslední menstruace byla 3.6. 2020. Od toho datumu až doteď už nic, tak mi moje paní doktorka udělala krevní obraz a řekla, že je to nástup na menopauzu. Momentálně beru hormonální prášky Novofem. Chtěla bych se zeptat....neberu žádnou antikoncepci a mám s manželem pravidelný nechráněný sex.

Může se stát, že bych otěhotněla?

Děkuji

Dobrý den,

pokud se opravdu jedná o potvrzenou menopauzu, tak by těhotenství nemělo být možné.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz