Přičná poloha plodu a poloha KP. Čím to, že se ještě neotočil a otočí se ještě vůbec?

Zodpovězené
14. led 2020

Hezký den,

jsem v 34. týdnu těhotensví a plod je od 28. týdne nejčastěji v příčné poloze. Jednou byl na ultrazvuku v poloze KP. Mám hrozné bolesti břicha, jak je tak dítě nacpané příčně. Pohyby jsou velmi bolestivé. Často mám pocit, že mi břicho nad pupíkem praskne. Od pupíku dolů mám břicho měkké a ani není jako těhotenské.

Je tohle normální?

Čím to může být, že se plod zatím neotočil hlavou dolů a je ještě šance, že se otočí?

V této poloze se tam snad ani nemůže vejit až ještě více přibere.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pří poloze příčné bývá typicky dolní část dělohy prázdná.
Jestli se miminko otočí - na otázku nelze odpovědět. Průběh každého těhotenství je individuální.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz