Špatná poloha miminka ve 31tt

lorrelai
24. led 2018

Ahoj maminky. Jsem v 31tt a včera jsem měla strašně zvláštní pohyb bříška, dneska mi paní doktorka na kontrole řekla, že je miminko otočené hlavou nahoru-nebo spíš napříč. Docela mě to děsí, protože chci rodit přirozeně! Vím že mám ještě dva měsíce čas, ale už mám po jedné sekci, tak nevím zda by mi porod zadečkem dovolili ☹ Ale pořád věřím že se otočí zpátky-měla jste to tak některá taky?? Teď mám takovou zvláštní někdy nepatrnou bolest v bříšku...očividně tam mimčo není v této poloze spokojené...tak snad se otočí zpátky...Děkuji za Vaše zkušenosti... 😉

1772
25. led 2018

Poloha zadečkem se při jinak normálním stavu dá rodit přirozeně. pokud jde ale i polohu šikmou, dítě se před porodem otočí hlavičkou či zadečkem. Je-li však uloženo napříč, normální porod nepřichází v úvahu.

labijoux
25. led 2018

Kamarádce se miminko pretocilo tyden před porodem, neklesejte na mysli a domluvte mu 😉

ivuska1986
25. led 2018

@lorrelai ahoj, zalezi na porodnici, v Praze v Apo polohy koncem panevnim rodi jen cisarem.

lorrelai
autor
25. led 2018

Moc děkuji za reakce 😉 No já doufám že napříč nezůstane...Dnes mi připadá že má hlavičku víc nahoře, ale budeme mu s manželem domlouvat každý den!! Za 14 dnů du k Dr. tak doufám že se do té doby otočí! 😉 Teď se vzbudilo a začíná vlnobití 😀 😀

vojtkovalada
25. led 2018

Jdete goooglit jak pomoci miminku otocit se zpatky...jde to! A hlavně nepropadat panice, kazde miminko ma důvod pro to, ze se otoci nebo naopak uz zustane tak jak je tet. Verte svému diteti a svemu telu. Doporucuju najit clanky od Anicky Kohutove. Patrejte 😉😉

zdenkaklok
25. led 2018

@lorrelai Myslím že mimča se otáčejí do 35tt, ale i pak je to možné 🙂. A jinak je vše v pořádku? Nemůže být třeba miminko chycené o pupečník, že se mu tam nelíbí a máš divné tlaky?

lorrelai
autor
26. led 2018

@zdenkaklok ne, jinak by mělo byt podle utz vše v pořádku. Jako není to stálý tlak, ale je to prostě nepohodlné, ale to už je asi pokročilým těhu 😀 V noci sebou furt mele a nechce mě nechat spat, furt mě kope do měchýře, tak běhám na wc 😀 u prvního sem to měla takové bez problémů, teď se to jaksi ,,komplikuje" že by to bylo věkem... 😀 😀

leki
27. led 2018

Kamosce se mimco obratilo hlavou dolu 14 dni pred porodem. Doktori rikali, ze uz se neotoci a resili datum na cisare. No, otocilo se 😉

lencaz
28. led 2018

Ahoj, jsem na tom úplně stejně, první dceru jsem porodila přirozeně, byla včas na porod nachystaná... to jsou ty holky, nic nenechávaj na poslední chvíli .-), teď čekám kluka a je příčně. Jsem 32+5, za týden jdu na ultrazvuk, zatím se neotočil, do 35 týdne je prý ještě čas dle doktora, pak už se začne plánovat císař, tak si držme palce ať se otočí.

lorrelai
autor
29. led 2018

@lencaz jo, já teď začala 32. a furt doufám že se otočí 🙂 Ale včera kopalo asi půl hodiny pod žebrama a pak zase na pravém boku, takže mě připadalo že se chvílu otočilo a zase zpátky 😀 Jinak první porod jsem musela na akut císaře ☹ a podruhé NECHCI na akut ani na plánovaného ☹ Chci rodit...! Tak uvidíme 😉 Jak píšete-budeme si držet palce 😀 Nevzdám se naděje do posledního dne! 😀 Informujte jak to vypadá 🙂

bbubble
29. led 2018

@lorrelai maly sa otocil v 36tt myslim, to uz mal vyse 3 kg.. v 32tt je casu a casuuu 🙂

wasilly
30. led 2018

V tomhle týdnu jsem měla třetí dítko hlavou dolů. Ve 33.tt se otočil hlavou nahoru a už tak zůstal. Rodila jsem císařem. Mimochodem po dvou přirozených porodech. Nějak to bude a jestli tak zůstane, tak k tomu má třeba důvod 😉

evee24
30. led 2018

Taky sem mela v tomhle tydnu malou hlavou nahoru. A v noci se sama pretocila. Ráno mi bylo tak jinak. Konecne sem dychala :D a dr potvrdil ze se otočila. Je čas.

ckei
30. led 2018

Já měla u malého polohu příčnou - tedy přirozený porod nepřicházel v úvahu. Bohužel tak opravdu zůstal až do porodu. Takže to byl jasný císař. Pricne byl od 33tt.

lorrelai
autor
21. únor 2018

Tak poslušně hlásíme, mimíš se umoudřil a jsme otočení hlavičkou dolůůůůů!!! Ani nevíte jak jsem ráda :D Ale mám teda pocit, že od doby co se tak otočilo (3dny) jsem nemožná :D bolí mě stytká kost, záda, koleno a udělaly se mi strie...!! :D :D :D tak nevím teda :D Ale jsem šťastná že je tak jak má :D

bbubble
22. únor 2018

@lorrelai super 🙂 mna to tiez zacalo cele dolu boliet, jak sa otocil. to je dobre, pripravuje si cestu :D

lorrelai
autor
23. únor 2018

@bbubble no doufám že si chystá cestu 😀 doufám že to nedopadne jako u prvního porodu, kdy si dcera ,,vypustila vanu" a pak ju za dva dny museli stejně vytáhnout císařem ☹ Ale teď je těhu úplně jiné a věřím, že vše pujde tak jak má 😉

mavanka
23. únor 2018

Měla jsem to podobně, na velkém UTZ kolem 32. týdne vše v pořádku, pak jsem ten posun úplně cítila, jako Ty... no a o několik dnů později u mého doktora už byl příčně... taky jsem měla strach a všemožně ho přemlouvala, ať se vrátí... na další kontrole už byl zase způsobně hlavičkou dolů... ještě je čas 🙂

lorrelai
autor
5. bře 2018

Tak holky hlásím...v pátek v poradně jsme zjistily, že jsme opět špatně otočení!! :D Je toto normální?? :D Tentokrát nejsme napříč, ale hlavičkou nahoru...Ale doktorka mě řekla, že je to nějaký neposedný divočák a určitě se do porodu ještě několikrát otočí :D tak jsem zvědavá...

zdenkaklok
2. kvě 2018

@lorrelai I to je možné 🙂, že to bude věkem, no jo jestli přes den pořád chodíš, tak nemůže mimi kopat a pak jak si lehneš, tak má konečně prostor .-D.

lencaz
3. kvě 2018

Tak my se nakonec otocili ve 38 tydnu, tak neztracejte nadeji holky, jen jsme museli stejne cisarem, protoze maly mel 4,5 kg a placenta mi klesla do branky, tak ze nebylo na vyber. A cisare se nebojte, je to komfortnejsi varianta (bez zdlouhavych kontrakci, bolesti, necekanych komplikaci pri porodu), regenerace je horsi a bolestiva, ale za 3 tydny jste fit. Jen ta jizva zustane, ale kdyz budete cvicit a masirovat dle pokynu v porodnici, jizva neni tak videt. Drzim palce

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru