Ve 35tt je hlavičkou nahoře, otočí se ještě?

irenka12
22. kvě 2015

Ahoj, vím že neotvírám žádné nové téma, jsme ve 35.tt a pořád hlavička nahoře a nemyslím si že by byla vůbec někdy dole, protože mě princezna kope pořád stejně (dole) a nahoře šťouchá ručičkama. Je ještě šance? Mám hrůzu z císaře, přecijen, je to operace břicha, nechci ☹

shine2015
23. kvě 2015

Nikdo Ti 100% nezaručí, že se otočí nebo neotočí. Někomu se mimi otočí i před sálem....ale nějaký důvod to má, proč je jak je. Pokud na sekci dojde, neděs se, mám za sebou dvě a čeká mě třetí. První akutní, druhá plánovaná, u obou jsem se nechala uspat at nejsem nervozní ani já a ani lekaři a vše báječný. Říkej si, že vše dopadne dobře s miminkem, a dopadne, Ti nahoře Ti pomůžou. Já si vždy říkám, at se deje vše nejlíp pro mě i moji rodinu/miminko atp....a věřím, že se tak deje.
Hodně štěstí.

lv
23. kvě 2015

Ještě se může otočit, taky se malá točila takhle

mamkamarketa
23. kvě 2015

Me se tocil do 39+5 tt

pavcza
23. kvě 2015

Mně se malý neotočil, ale měl šanci jen do 38+1, kdy mě vzali na plánovaný císař. A také si myslim, že mimčo má svůj důvod, proč je v poloze, v jaké je. Císař není tak hrozný, dá se to zvládnout. Druhé mimi už bylo správně a i po císaři jsem rodila přirozeně bez problémů.

jhhd
23. kvě 2015

Otočit se samozřejmě může I těsně před porodem. Pokud chceš můžeš se zeptat svého gynekologa na možnost obratu miminka zevními hmaty (těď je na to případně nejvhodnější doba). Někdy se to zdaří, někdy ne. U nás se to nepovedlo. Čekáš holčičku, nechceš rodit CS, tak si nastuduj pár věcí o porodu KP a popřemýšlej, co je pro Tebe nejlepší. Pokud se rozhodneš pro porod KP, tak si najdi porodnici, kde Tě podpoří a budou mít zkušenosti. Pokud se rozhodneš pro CS, tak to taky zvládneš. Důležité je, aby to byla Tvoje volba a Ty jsi byla při porodu v pohodě.

brouzdalka
23. kvě 2015

Taky bych uvažovala nad přirozeným porodem KP. Nenech se odradit doktorama, bohužel už to dnes v každé porodnici neumí, takže ti někde řeknou, že přirozeně ani náhodou. Najdi si dostatek informací sama, udělej si názor a pak si podle toho najdi porodnici, která bude vyhovovat tvým představám. Sekci je určitě lepší se vyhnout (i když ti tady bude spousta holek tvrdit, jak je to super, já si to rozhodně nemyslím, mám jednu za sebou - fyzicky jsem to zvládla dobře, ale po psychické stránce to prostě není ono). Tady odkaz na jeden moc hezký porod KP https://www.modrykonik.cz/blog/apacheee/article/jak-se-eliasek-narodil-prirozeny-porod-w3llmo/ 🙂
Kdyby ses rozhodla pro císaře, tak doporučuju nenechat si porod plánovat, vždycky je zaprvé lepší, když si miminko samo řekne, kdy je čas, a navíc i na začátku porodu nebo v jeho průběhu se může otočit.

apacheee
AMBASADORKA
23. kvě 2015

Miminko se otočit může a taky nemusí. Můžeš mu zkusit pomoci nebo to nechat tak, jak to být má. Já jsem zkoušela všechno možné, aby se lumpík otočil a stejně to nepomohlo. Nakonec jsem rodila přirozeně a byl to moc krásný porod. Pokud se pohlídají určité věci, nejedná se prý o riskantnější porod než při PPH. Ne každý chce KP rodit normálně, ale měla bys vědět, že pokud je vše ok, není císař rozhodně jediná volba🙂

martina468
23. kvě 2015

Ahojky,já jsem skoro 32tt a malého mám koncem pánevním,mám už 5 letou dceru,která v tomto týdnu už byla otočená.podle mudr moc tomu nevěří,že se otočí.A straší mě porodem KP,mám z toho strach,asi víc jak s císaře..podle pohybu a bouli,se mi max otoci do pricne polohy a pak nahoru,myslíte že je ještě šance,že se otočí dolů?

mabe
23. kvě 2015

ahoj, ja mela taky první dcerku KP a neotocila se a sla cisarem, nechtěla jsem riskovat. myslim, ze nejaky důvod to ma, ze se neotoci. kazdopadne zevni hmat vůbec. me to primar zkusil a i když jenom asi o 1cm se mala otočila, tak to strasne bolelo, je to nasilny, vůbec bych do toho nesla. co se tyce porodu KP, moje mamka me tak rodila, dřív to bylo normal, ale je to na kazde a na nemocnici samozrejme. ja jsem sla radsi do cisare, nechtěla jsem nic riskovat, ani hmat ani KP. a zážitek? nepridala jsem si, ze bych byla nejak ochuzena, nebo ze by nebylo ono ten porod. porodila jsem zdravou holcicku a o to preci jde. drzim palec

profiss
23. kvě 2015

Ahoj, můj syn byl ukotvený v 37tt dobře hlavičkou dolů, byla jsem tehdy ve čtvrtek na kontrole u lékaře a ten mi to potvrdil. Následující pátek při večerních televizních novinách se rozhodl, že se otočí. Byl to mžik. Následující neděli šel ven koncem pánevním. Takže za mě se může otočit kdykoliv, když se jí bude chtít 🙂

zuzajda20
23. kvě 2015

Malá byla otočená hlavičkou nahoru celou dobu, na císař jsem nechtěla, tak jsem zkoušela vše možné a s tou opicí to ani nehlo, je beránek, tak si asi hned postavila hlavu, nakonec jsem musela na císař, což jsem nechtěla, ale byla jsem spokojená, porod v pohodě, hojení taky, malou jsem měla u sebe a za mě teda spokojenost.

dezyre
23. kvě 2015

Mě se malá v břiše točila, co pár dnů byla pokaždé jinak. Ve 38tt byla KP, takže se rozhodlo, že císař nebude, bude se rodit normálně a jelikož KP nenechávají přenášet, tak mě naplánovali vyvolání porodu 4 dny před vypočítaným termínem podle ultrazvuku. Naštěstí se malá ve 39tt otočila a dokonce se přihlásila na svět 5 dnů před termínem porodu :D

zabzulka
23. kvě 2015

bohužel mi se malý neotočil, takže SC..

cabo
23. kvě 2015

Sance tu asi bude,ale opravdu jak tu radi bych si nastudovala info o obou moznostech - prirozeny porod vs.cisar. Me se maly taky neotocil a protoze byl odhad vahy 4 kg,nechtela jsem urcite rodit KP. Kamoska rodila KP a po 12-ti hodnach sup a byl z toho akutni cisar. Takze to jsem sla radsi do planovaneho cisare. Maly mel nakonec 3,95 kg,takze odhad byl presny a jsem rada,ze jsem sla do cisare. Nastesti jsem nemela zadne problemy,hojeni bez problemu, pohyblivost v pohode a po psychicke strance taky zadna ujma. Vim,ze kazda mame jine zkusenosti,takze hlavne jde o to, jak to chces ty a podle toho si i naplanovat a domluvit v prislusne porodnici. Drzim pesti!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru