Snažíme se (zatím marně) o miminko. Mohlo by to být cystami?

Zodpovězené
3. kvě 2021

Dobrý den,

brala jsem maximálně 6 měsíců HA, po vysazení jsme se hned začali pokoušet o miminko - nyní to jsou 4 měsíce. Beru kyselinu listovou + další vitamíny po doporučení lékárnice. Také piju kontryhelovy čaj, hlídám si plodné dny, každopádně sex máme skoro každý den nebo obden. Přítelovi je 22 a mně 19. Nepiju, nekouřím ani neberu drogy a přítel totéž. Každopádně se mi často tvoří cysty na vaječníku.

Mohu se zeptat, zda je možné, že by mohl být problém v těch cystách, nebo v čem?

Předem moc děkuji.

Dobrý den,

i v případě zcela zdravého páru může otěhotnění trvat až jeden rok.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz