Špatné výsledky cytologie. Jak to řešit? Mohlo to zapříčinit tělísko?

Zodpovězené
11. pro 2019

Dobrý den,

ráda bych znala Váš názor. Jsem docela vystrašená.
Před dvěma lety, po druhém porodu, jsem si nechala zavést Mirenu. Po roce mi vyšla cytologie nepatrně špatně, takže jsem šla na kontrolu po 6 měsících. To mi vyšlo znovu stejně. Poté jsem šla zase po šesti měsících, a to mi tentokrát vyšlo ještě hůř - slovy doktorky takto - "atypie žlázových buněk endocervixu" a napsala mi kontrolu za 3 měsíce.

Mohl byste mi prosím vysvětlit, co to přesně znamená a zda je postup mé dr. správný?

Nemám to nějak začít řešit? A je možné, že to vše zapříčinilo tělísko?

Moc děkuji za odpověď.

Dobrý den,

tělísko vaše problémy nezavinilo.
Pro řešení problémů s cytologií existují doporučené postupy.
Máte-li pochybnost, je jediným správným řešením, otevřeně komunikovat s Vaším lékařem.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz