Špatné výsledky testů v těhotenství brzo po porodu

3deti
10. srp 2016

Ahoj holky ,zkusim to napsat nejak ve zkratce prosim vas zitra mam jid na specialni ultrazvuk ve dvacatem tydnu do nemocnice mam hrozny strach z toho aby vse bylo v poradku pochopitelne, uz ted mam prujem,ale co me trapi...na prvnich testech na genetiku tech co jsou placene jsem nebyla ja kra...., mam uz dve deti a ani u jednoho jsem nebyla jsou zdravi,tak jsem si rikala, proc bych sla u tretiho....Samozrejme me vysledky krve v 16tydnu vysli pozitivne ,pravdepodobnost 1:1300 ja vim, ze vychazi casto spatne ,ale hloda mi v hlave brouk,protoze v podstate jsem otehotnela hned po sestinedeli skoro, mela jsem uz koupene telisko ted lezi v aute v kastliku s tim, ze si ho pujdu dat zavest a sup rekli mi vzdyt vy jste tehotna,cumela jsem jako puk a to jsme spolu spali pouze trikrat a prerusovane v zivote by me nenapadlo, ze se to opravdu muze chytnout takhle brzy po porodu a celkove,kdyz jsme takhle soulozili (omlouvam se za slovo) ,nestalo se nam to nikdy....Nemate tu nekdo podobnou zkusenost se spatnymi vysledky takto brzo po porodu??? pohyby uz citim,ale to mi zadnou vadu nevylucuje fakt mam strach:( ani nebudu spat....co si o tom myslite??? myslite, ze to telo jeste nebylo dost zotaveny a muze to hrat v tom roli? prvni dva mesice jsem jen probrecela jak to zvladneme, ze to bude jako s dvojcatama mela jsem hrozny nervy,tak to miminko mohlo poskodit,ale nedalo se mi tomu zabranit nijak:( napiste mi vas nazor dekuji vsem jinak amni. jsem odmitla to nechci uz jenom kvuli hrozicimu potratu i kdyz je to male procento,tak me objednali na tento specialni ultrazvuk....

tahejhula
10. srp 2016

1:1300 je prece velmi dobry vysledek.

hz
10. srp 2016

Taky myslim, ze ten vysledek neni spatny, zvlaste slo li o triply... ted v tom 20tt, nevim, jaky specialni utz myslis? jinak ja bych se toho tolik nebala, evidentne je tvoje telo silne a zdrave, jinak by to asi tak brzy nedopadlo..najdi si na tom to pozitivni, kasli na predsudky...ver miminku...

zuza01
10. srp 2016

Tripple je hrozně nepřesný... Mně vyšel 1:2, v papírech bylo, že těžká vada na 99%. A dcera je naprosto zdravá.

aiva01
10. srp 2016

Kdyby tak kazda budouci maminka mela takovy vysledek testu 1:1300 jako Vy. Bude to urcite dobre a Vy mate prirozene obavy. Je to normalni. Drzim zitra palce.

3deti
autor
10. srp 2016

Kdyz oni s tim hrozne plasi....hned na genetickou konzultaci vyplnovat ix dotazniku o chorobach v rodine a cloveka pak privedou do takoveho strachu,ze uz tomu veri

carllin
10. srp 2016

S takovým výsledkem bych se nebála. Nám vyšlo riziko 1:90 a snažila jsem si riziko vrozených vad nepřipouštět. Ale nedalo mi to a nakonec jsem na odběr plodovky šla. Tam riziko absolutně vyloučili. Ten placený screening jsem měla v pořádku. Dneska už vím, že pokud budu znovu někdy těhotná tak na triple testy ani nepůjdu. I v mém okolí vyšlo spoustě holkám vysoké riziko a nikdy se vývojová vada nepotvrdila. Přeji ať to zítra dobře dopadne.

petracafourkova
10. srp 2016

Já bych se taky vůbec nebála. Mě taky vyšly špatně výsledky. Už nevím, jaké byly hodnoty, ale byly také nízké. Moje genetička mi řekla, že do těch hodnot se započítává také věk matky, takže pokud je rodička cca přes 30 let, tak má velkou pravděpodobnost, že bude mít špatné výsledky. Byla jsem raději i na odběru plodové vody a vše bylo v pořádku. Vůbec bych se nebála, je to opravdu většinou jen planý poplach. Držím palce 🙂

lenkalenulka
10. srp 2016

Taky bych se nebala i kdyz se dokazu do tvych pociti vcitit a urcite cervik v hlave hloda.. Byt tebou tak si pockam.na podrobny ultrazvuk ve 20 tt a nestresovala bych se.. Urcite bude vse dobre jsou zeny co jim vysly ty tripple testy s pravdepodobnosti 1:5 treba a nakonec vse bylo v poradku jen to maminky strasne stresuje tyhle testy.. Moje gynekolozka rikala ze je daleko lepsi screening ( proplaci ho nektere pojistovny v tom 12 tt) zr ty tripple jsou k nicemu.. Neboj se vse urcite bude dobre.. Hlavu vzhuru (mmch nezalezi jak brzy po porodu otehotnis kdyz je vse oki mimi se udrzi kdykoliv 😉 )

bachovy_esence_poradna
10. srp 2016

@3deti 1:1300 je dobrý výsledek..... znamená to, že pravděpodobnost, že by bylo miminko nemocné je 1 nemocné dítě z 1300 zdravých... to je velmi malé procento, konkrétně 0.07 % jestli počítám správně 🙂

nenechala bych se v tomhle případě stresovat a vyčkala bych na ultrazvuk...
jinak moje dvě kamarádky měly pravděpodobnost 1:10 a 1:2 (tedy pravděpodobnost 50 %)... obě prošly obrovským stresem.. a obě mají zdravé děti

držím moc palce!!! 😵 😵

bachovy_esence_poradna
10. srp 2016

@3deti jinak výsledky testů vůbec nezávisí na tom jak brzo po porodu dojde k otěhotnění...

závisí na výsledcích z krve, z ultrazvuku a to obojí vztažené k věku matky

hz
11. srp 2016

@3deti to je neuveritelne, jak ti doktori stresuji-opravdu to jsou lekari..... pak jsou testy ok a oni se ani zene za chybnost neomluvi, nezajima je, ze ma zena stres az na pudu...
a je to presne vekem, kdybych nesla na screening tak mam vzhledem k veku 1:500, pritom v testu vysla pravdepodobnist 1:10000.

3deti
autor
11. srp 2016

Dekuju vsem za reakce mam jid na pul desatou celou noc jsem nespala klepu se jak prase prujem mam achjo:( ma to zenska zapotrebi takovy nervy do haje...

astyna
11. srp 2016

@hz

U mě hodně podobně - 1:2500 dle testu, 1:500 dle věku. Genetička nechápala, jak to vypočítali.

Nicméně syn je zdravý.

lucccinek
11. srp 2016

Hlavně buďte v klidu ale,moc dobře Vám rozumím taky jsem si tímhle prosla teď u dcery me strasily nám vyšly tripl testy 1:140 hned nás hnaly na genetiku at dám mimi pryč pak ze,mám jít na plodovku tu jsem hnedka odmítla doma jsem uz měla tři kluci takže jsem ji odmítla a mám krásnou zdravou holčičku přeju hodně štěstí a hlavně žádné nervy držím palecky 🙂 ultrazvuk Vám určitě vyjde dobře

3deti
autor
11. srp 2016

Tak ja uz se jdu chystat az se vratim pisnu:( mam hrozne blby pocit drzte mi palce prosim:(

lucccinek
11. srp 2016

Hlavně klid 🙂

3deti
autor
11. srp 2016

Tak holky jsem doma predctavte si,ze me rekli ze dr musel nahle odjed pryc a preobjednaji me na jiny den. To jsem se uz nasr a rikam,ze teda dneska ,kdyz uz mam nervy na pochodu,tak ve dve...pekne jsem se se dvema detma strechovala zase domu. No nenakopali byste je do riti? A nikdo mi nic nezavolal....chjo fakt

zuza01
11. srp 2016

@3deti Držím palce, ale myslím, že to bude dobré... Mně takhle nadiktovali ty šílené výsledky do telefonu a objednali mě na utz za 14 dní... Bylo to peklo, úplně zbytečně.

jios
11. srp 2016

Ničeho se nebojte, tripple testy jsou velmi nepřesné... přeposílám, odpověď jednoho lékaře na dotaz maminky na některé poradně:

Váš dotaz je zcela typický. Je to k uzoufání, jak se v ČR provádí skríning vrozených vad. Pokud jste absolvovala kombinovaný NT test, neměla jste vůbec absolvovat triple test !!! Tento je zastaralý a odborná společnost ho nedoporučuje užívat !!! Jediné co přinese, je zmatek a stres těhotné, což se skutečně stalo. Triple test neni citlivý, má nízkou výtěžnost a měl by být opuštěn. Co se týká AFP, Zvýšení hodnoty může signalizovat rozštěpové vady. Stačí tedy provést ultrazvuk k vyloučení těchto vad. Výsledek triple testu dnes prosím spalte. Uděláte mi radost 🙂 a Vám se uleví. Je mi líto, že působíme našim těhotným takový stres. Zdravím J. Řičánek

elishka87
11. srp 2016

@jios paní ale ten screening odmítla a šla tedy na triple test. Také nechápu, proč se ještě dělá, když je tak nepřesný. A když toho screening dovede více odhalit, nechápu, proč to neproplácí pojišťovna (ano, těhotné si mohou zažádat o příspěvek, ale nebylo by jednodušší, kdyby to bylo rovnou součástí zdravotního pojištění?!)

Nebudu sem psát své zkušenosti, mně vyšlo riziko u toho screeningu. Ale myslím, že paní vyšel hezký výsledek a teď už stejně nejde nic poradit, ale prostě jen doufat v dobrý výsledek na dnešním vyšetření, který jí samozřejmě přeji!

tahejhula
11. srp 2016

Hlavne 1:1300 neni pozitivni ani u triple testu. Bud byl vysledek jiny, nebo ten, kdo ho vyhodnocoval, byl uplny idiot. 😉

3deti
autor
11. srp 2016

@tahejhula opravdu je takovy a jak na me cumela ta dr,ze nechci id na odber plodovky jako bych byla nejaka sobecka matka co mysli jen na sebe....ty doktori jsou fakt hnusni alespon v hradci lralove

3deti
autor
11. srp 2016

@tahejhula opravdu je takovy a jak na me cumela ta dr,ze nechci id na odber plodovky jako bych byla nejaka sobecka matka co mysli jen na sebe....ty doktori jsou fakt hnusni alespon v hradci kralove

tahejhula
11. srp 2016

@3deti 1:1300 proste neni pozitivni.

hz
11. srp 2016

@tahejhula taky mi to prijde jako velmi mala pravdepodobnost pozitivity.... hlavne strasit rtehotne a mit z nich co nejvice..kam to spejeme?

tahejhula
11. srp 2016

@hz Obecne se za pozitivni povazuje riziko vyssi, nez 1:300. Tohle je proste nesmysl. Asi maji malo amniocentez. Vic a vic zen ji odmita.

idefixik
11. srp 2016

hlavně klid. Mě tento ultrazvuk čeká příští týden. Vyšla mi jedna hodnota vyšší u prvního screeningu a i nyní u tripplů. Ale zase jsem se dočetla, pokud se ten první screening zkombinuje s tripple testy, tak to je nějaký kombinovaný test, který je prý poměrně přesný. Ale v podstatě to je pořád statistika. Genetička mi řekla, že ta vyšší hodnota může být u všech těhotenství, plodovku jsem také odmítla.
@3deti v HK jsem byla taky. Ve fakultce bych sestru hned uškrtila, když jsem se přišla ubrečená objednat na ultrazvuk, tak mi v podstatě řekla, že v tom termínu nemají místo, i když jsem měla doporučení. Tak jsem se objednala do sanusu.
Držím pěsti, určitě to dobře dopadne.

zuza01
11. srp 2016

Taky jsem odmítla plodovku a co si kdo myslí, mě nezajímalo, moje rozhodnutí. Nicméně - výsledek mi vyskočil tak, že mi dr. oznámila, že ten Utz nebude pěkný, že to ukazuje na mozek mimo lebku apod. A jak se sekli, dcera je naprosto v pořádku. A měla jsem výsledek kombinovaný z obou testu... A hlavně, vy máte dobrý výsledek, to je stejné jako s cukrovkou, pořád ty hranice, kde je to dobré, sunou dál a přidávají testy a kontroly...

3deti
autor
12. srp 2016

Tak holky jelikoz jsem 19 tyden,tak to videl mene mam prijid za dva tydny🙂 ale rikal,ze zatim dobry tak mam velikou radost a jeste vetsi,ze to bude holcicka🙂 jupi jupi

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru