Stav čípku X/3 již v 10.tt. Je to v tomto týdnu běžný stav?

Zodpovězené
23. led 2020

Dobrý den,

v těhotenské průkazce mám u stavu děložního hrdla uvedenu tuto zkratku X/3, a to jak na kontrole minulý týden v pátek (kdy jsem byla začátek 15.tt), tak i na kontrole o měsíc dříve, čili v 10.tt. Našla jsem si, že X znamená mírně otevřený čípek.

Je toto v tomto týdnu běžný stav?

Má doktorka se o tom vůbec nezmínila, další kontrolu mám až klasicky za měsíc.

Žádná speciální opatření nejsou nutná? (mám na mysli zákaz sexuálních aktivit, klidovější režim apod.)

Děkuji

Dobrý den,

pokud si Vaše lékařka jen učinila poznámku do průkazky, tak se nemusíte obávat. Je to pro ni důležitá poznámka, aby mohla další měsíc srovnávat.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz