Zkracování děložního čípku v 32tt.+mykóza, souvisí to?

tynatup
29. srp 2014

Ahoj.Mám otázku ohledně zkracování děložního čípku.Jsem ve 32tt a na poslední kontrole mi Dr. řekl že mám zkrácený čípek a v průkazce mám napsáno CS 2-3.Malá už je otočená hlavičkou dolů a mám prý více odpočívat.Dotoho jsem dostala silnou mykozu.Muže to s tím nějak souviset?? Také se mi zdá že m,i trochu tvrdne podbříšek,celkově mě tlačí celé bříško tak nevím co to znamená je to moje první těhotenství takže nemám ponětí o těchto věcech prosím o radu.Děkuji

lucifereeek
29. srp 2014

tak tvrdnutí samo o sobě nemusí znamenat nic, mě tvrdlo břicho už od 21tt, horší je to s tím otvíráním a zkracováním čípku, odpočívej co se dá, ať tam malé ještě nějakou dobu vydrží.

lakaposhka
29. srp 2014

mne tvrdne brucho uz dlho a teraz som v 35 tt. na tom uzivam magnezium normalne v lekarni kupene. a cipek som mala skrateny v 31 tt tak velmi,ze to vyzeralo,ze porodim uz v tom obdobi. odvtedy som na neschopenke, nohy a panvu mam vylozenu a lezim a lezim do bezvedomia. takze zalahnut a nohy hore.....to iste by ti povedali aj nemocnici

gosa22
29. srp 2014

já měla zkracování i tvrdnutí asi od 25tt...prostě jsem to do asi 34 tt proležela, nic namáhavýho, magnézko a magnézko...nohy hore (dobré je i mírné podložení na noc) a myslet pozitivně 😉
mám dojem, že jsem v tvém týdnu měla i o drobet kratší čípek a v Motole mi řekli (když mě tam můj gyndař poslal radši na konzultaci, jestli si nás tam nenechají), že jsou na tom i hůř a mám jít domů...kdybych porodila, tak se mimi doklube v teplíčku...no a nakonec 9 dní přenášení 😉

luli2012
4. zář 2014

Doporučila bych přečíst poradnu MUDr. Kouckého.. vždycky píše, že údaj CS sám o sobě ještě nic moc neříká a měřit čípek má smysl do 30tt, pak už o příp. předčasném porodu nic moc nevypovídá..

salomee
19. zář 2014

..tak o souvislosti s mykózou nevím, ale s čípkem jsem si taky užila své, ve 23. tt mě kvůli tomu poslal můj dr. na neschopenku..celou dobu mě to strašilo, co jsem načetla článků a porodech nezralých novorozenců (nedoporučuju).. počítala týdny, kdy je už co vyvinuté.. je fakt,že když jsem poctivě ležela, příště pak dr. naměřil víc a třeba i povolil vycházky, což se projevilo zase zkrácením, ty hodnoty hrozně skákaly nahoru a dolu...byly to stresy..ale právě poradna dr. Kouckého mě v tomto pomohla..ačkoliv tomu strachu se člověk neubrání.
Nakonec mi ze zdravotních důvodů vyvolávali porod v 37+4 tt a za celý den se hrdlo otevřelo na 3cm a dál nic, malému pak začaly klesat ozvy a rodilt jsem musela císařem.. takže.... 🙂.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru