Těhotenství po kyretáži. Jak dlouho je dobré vyčkat než se opět pokusit o těhotenství?

Zodpovězené
14. únor 2023

Dobrý den,

ráda bych se zeptala, jak dlouho je dobré vyčkat než se opět pokusit o těhotenství. Zamlklé těhotenství (6 t.+3), revize dělohy v 8. t. Pan primář v nemocnici po řekl, že moje tělo bude připravené a rovněž nejplodnější 14 dnů po revizi. Paní doktorka při propouštění mi řekla, že mám vyčkat po první menstruaci (šestinedělí).

Jaký na to máte názor, aby tělo bylo připraveno a mohlo vše proběhnout jak má?

Mám nepravidelnou menstruaci a chtěli bychom se co nejdříve pokusit opět otěhotnět.

Děkuji velice za odpověď.

Dobrý den,

pokud při revizi děložní dutiny nebyla žádná komplikace, tak není důvod těhotenství odkládat.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz