Potrat v 17.tt. Kdy jste se začali opět snažit?

margi23
19. zář 2019

Ahoj, chtela bych se zeptat na vase zkusenosti. I kdyz je mi z toho tezko. Pred 14 dny mi v 17 tt zjistili, ze miminku nebije srdicko(pricina zatim neznama) . Museli mi vyvolat porod s naslednou revizi delohy. Vcera jsem byla na kontrole u sve doktorky, vse se hoji dobre. Zaskocila mne ale tim, ze o dalsi tehotenstvi se mame pokusit az po pul roce. Prijde mi to strasne dlouho. Mate nektera podobne zkusebosti? Dekuji

andrisek123
19. zář 2019

Já přišla o miminko ve 13tt a jeden gynekolog říkal počkat 6 měsíců a druhý řekl počkat jednu menstruaci a zkusit to. Přišla jedna menstruace a další už nepřišla. Teď jsem 35tt 🙂 takže tak ;)

klea81
19. zář 2019

Minimálně 2 MS bych počkala. 😇

kopretina159
19. zář 2019

My jsme o miminko přišli ve 22tt, jak v nemocnici, tak i můj gynekolog doporučil počkat 2 MS. 🙂

vaseli16
19. zář 2019

Ja prisla o miminko v 15tt(uměle preruseno kvůli VVV) ...jeden doktor mi rekl pul roku az rok... Dalsi 3 mesice... A muj gyn ze po prvni menstruaci se muzem zacit snazit, ze telo si stejne samo "řekne" kdy je připraveno znovu na tehotenstvi, nekdo otehotni hned nam se zadarilo 5.cyklus od ukonceni tehotenstvi.

zuzajulie
19. zář 2019

To je docela individuální,my v 19tt v dubnu 2017, a v lednu 2019 ono samo a teď 36tt🙂.ale já měla po té ztrátě chutě i na sterilku. Tak ještě že jsem do toho nesla. Osobně bych dodržela minimálně šestinedělí, kdybych se byla chtěla tehdy hned snažit.

margi23
autor
19. zář 2019

Dekuji za zkusenosti. Ja prave mam uz 2,5 leteho syna a i u tehptenstvi s nim jsme si vytrpeli sve. Mela jsem preeklempsii a od 28 tt jsem nevedela jak to vsechno dopadne. A ted dalsi tehu a dopadlo takhle. V nemocnici jsem si rikala ,ze nevim jestli chci jeste neco takoveho podstoupit. Ale pak me to nejak nakoplo a cim drive tim lepe. Doktorka me ale vcera dostala s tim pul rokem cekani.

blueyonder
19. zář 2019

@margi23 taky si myslím, že záleží jak na tom budeš po psychické stránce. Já měla loni dva potraty po sobe, i když brzo 5 a 7tt. Doktorka říkala 3 měsíce počkat, ale já potřebovala na chvíli vypnout a dostat se myšlenkami jinam, tak jsem čekala 5 měsíců, pak jsme to zkusili a vyšlo to napoprvé, ted jsem ve 32tt. Držím palečky 🍀

martiniquest
19. zář 2019

Po revizi se všeobecně doporučuje počkat alespoň 3 cykly. Děloha potřebuje dostatek času zhojit se. Revize ji může znatelně poškodit, proto bych raději chvíli počkala.

007renda
19. zář 2019

Já jsem měla revizi v 11tt, nebylo srdíčko, z neznámého důvodu. Můj gyn i lékař v nemocnici mi doporučili 3 měsíce počkat. Pro svůj klid jsem dodržela...

kesurka
20. zář 2019

@margi23 Já jsem to nedodržela a každý porod jsem mela prirostlou placentu..