Autosedačka pro 5měsíční dítě. Je už možné vybrat proti i po směru jízdy?

Zodpovězené
14. únor 2020

Dobrý den,

moje dcerka má 4,5 měsíce a váží 8,5 kg, takže za chvilku 9 kg.

Je už možné vybrat nějakou autosedačku do auta proti i po směru jízdy?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

jde v podstatě o dvě věci, které spolu souvisí. Za prvé je velmi předčasné v tomto věku utíkat z vajíčka. Páteř Vašeho dítěte a její svalový korzet není ještě dostatečně vyvinutý a vajíčko je nejlepší a nejbezpečnější způsob, jak takto malé dítě přepravovat. Takže - zůstaňte ve vajíčku co nejdéle to půjde. Druhá otázka je výběr pokračovací sedačky. Opět neznám důvody, které Vás vedou k výběru tohoto typu sedačky. Z pohledu bezpečnosti je nejlepší zůstat v protisměru co nejdéle. Otáčet dítě po směru není úplně ideální varianta. Při výběru je třeba zohlednit somatotyp Vašeho dítěte, jeho vzrůst, ale také typ auta, Vaše cestovní zvyklosti a v neposlední řadě i finanční možnosti. Podrobnější informace k výběru najdete třeba zde: https://www.centrumautosedacek.cz/goldim-blog/p... a následně zde: https://www.centrumautosedacek.cz/goldim-blog/p.... Ideální varianta je najít prodejnu, kde Vám pomohou s výběrem z více možností a umožní sedačky zkoušet ve Vašem autě.

Přejeme Vám krásný den,
Radek Čos a tým
www.centrumautosedacek.cz