Autosedačka pro čtyřletého. Jakou po směru jízdy?

Zodpovězené
7. pro 2020

Dobrý den,

prosím o radu. Jakou autosedačku po směru jízdy pro čtyřletého?

Váží cca 16 kg, výška 110 cm.

Děkuji

Dobrý den,

na to se těžko odpovídá. Neznám typ auta, Vaše cestovní zvyklosti, finanční limit atd.

Můžete vybírat prakticky cokoliv z kategorie 15-36 kg. Rozdíl je vždy v tom, jak moc robustní, nebo naopak subtilní je Váš potomek. Podle váhy usuzuji, že je spíš štíhlý a vyšší. Proto bych byl opatrný a při výběru bych se zaměřil na šířku sedačky v ramenou. Neměl by tam mít nějaký obrovský prostor. Sledujte i tvar hlavové opěrky (spíše by měla být více uzavřená) a délku sedáku. Některým dětem a zejména pak chlapcům může v dalším věku trochu vadit hák držící spodní vedení pásu mezi nohama. Pokud si nebudete jisti, určitě je dobré navštívit dobře zásobenou prodejnu a sedačky zkoušet.

Přejeme Vám krásný den,
Radek Čos a tým
www.centrumautosedacek.cz