Bolest po cévkování. Je normální bolestivé močení s trochou krve? Jak dlouho to mám vydržet?

Zodpovězené
31. říj 2021

Dobrý den,

ráda bych se zeptala, zda je normální bolestivé močení po cévkování s trochou krve.

Jak dlouho to mám takto vydržet?

Dnes mě kvůli podezření na infekci cévkovali v 20. tt a zhruba za hodinu jsem si chtěla odskočit na záchod, bohužel to šíleně pálí a bolí a po utření mám na toaletním papíru krev.

Děkuji za radu.

Dobrý den,

vypadá to, že se z podezření stala jistota (podpořená cévkou). Hodně pijte, vezměte si nějaký Ibuprofen a poraďte se se svým lékařem, jak dál. Nejlepší antibiotikum pro těhotné na močové cesty je Fosfomycin (má jediné ze všech "grade A").

Přeji Vám hezký zbytek dne,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň