Výtok u 7leté holčičky. Musíme opět na gynekologii, nebo použít mast z předešlé léčby?

Zodpovězené
27. únor 2023

Dobrý den,

dcerka trpí na výtoky a teď už podruhé to má ve spojitosti se zánětem středního ucha.

Je to možné?

Musíme s tím zase na gynekologii nebo mám zaváďet mast Macmiror, kterou máme ještě doma z předešlé léčby?

Děkuji

Dobrý den,

spojitost může být taková, že ATB použitá na dýchací cesty poškodí vaginální mikrobiotu (vyvolají bakteriální dysbalanci).

Nepíšete, jak je dcera stará, předpokládám, že je malá - v takovém případě máte k dispozici pouze perorální vaginální kmeny laktobacilů (Gynimun trio nebo dual), pokud již dcera menstruuje, pak můžete kombinovat i s vaginálním Gynimunem intim.

Přeji Vám hezký zbytek dne,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň