Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Estrofem a špinění na začátku těhotenství. Může to mít souvislost?

Zodpovězené
Jsem těhotnáGynekologieŠpinění v těhotenstvíTěhotenství5. týden těhotenstvíUltrazvukové vyšetření v těhotenstvíTěhotenství po IVFJak psát kvalitní články?EstrofemUtrogestanHematom
1. zář 2019

Dobrý den,

můj dotaz se týká špinění na začátku těhotenství.

Jsem těhotná, 5. týden, po IVF. Užívám Utrogestan 3x2, Estrofem 3x1... Před pár dny mě vyděsilo špinění, sytě růžové (žádná jasná krev), později dohněda. Samo ustalo. Další den bylo na UZ vše v pořádku, žádný hematom.

Bývá tohle způsobené Estrofemem?

Prý je to "běžné" a celkem normální.

Co v případě špinění doporučujete?

Děkuji moc!

Dobrý den,

myslím, že je to tak, jak píšete - vše v pořádku, asi za to může ten Estrofem. Informujte o všem Vašeho gynekologa, nepodceňujte to, ale ani se neděste...


Přeji Vám hezký zbytek dne.
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň